Do poznania swobodnego spadania, czyli spadania bez żadnych ograniczeń, nie musimy wcale wybierać się na skok spadochronowych. Teraz to możliwe również w specjalnych tunelach aerodynamicznych. Z takiej niezwykłej rozrywki możemy skorzystać również w Warszawie. Rezerwację możemy wykonać już teraz przez internet!

Wielu z nas tunel aerodynamiczny kojarzy się z badaniami aerodynamiki różnych obiektów, na przykład samochodów. Jednak nie jest to jedyne ich zastosowanie. Również aerotunele używane są jako wparcie w treningach spadochroniarskich i obecnie korzystać mogą z nich nie tylko zawodowcy, ale również osoby bez żadnego wcześniejszego doświadczenia w tej właśnie dziedzinie.

Przeznaczone do lotów tunele aerodynamiczne mają specjalną konstrukcję. Są to tunele pionowe, które posiadają duże wentylatory oraz specjalną siatkę zabezpieczającą. Do tunelu wchodzimy na siatkę i natychmiast możemy unieść się w górę. Strugi powietrza w tunelu rozpędzane są do prędkości rzędu 300 kilometrów na godzinę, dlatego są w stanie podnieść dorosłego człowieka i dać taki same efekt, jak w przypadku swobodnego spadania.

Tunele przez długi czas używane były tylko przez spadochroniarzy oraz osoby biorące udział w szkoleniach spadochroniarskich. Ze względu na swoje spore wymiary tunele są także miejscem treningów grupowych, na przykład w celu wykonania różnego rodzaju ewolucji w powietrzu. Aktualnie aerotunele również udostępniane są dla laików w tej dziedzinie. Nie musimy posiadać żadnych szczególnych umiejętności czy kondycji. Musimy jedynie wykonać rezerwację na dogodny dla nas termin i przygotować się na niezwykłą przygodę!

Przed wejściem to tunelu aerodynamicznego otrzymujemy odpowiednie wyposażenie – to dopasowany kombinezon oraz kask. Otrzymujemy również instrukcje, jak powinniśmy postępować już w tunelu. W środku będziemy znajdować się także pod opieką drugiego instruktora, dlatego nie musimy obawiać się o kwestie bezpieczeństwa. Jako że obudowa tunelu jest przezroczysta, możemy też zamówić usługę fotografowania albo poprosić o to bliskich, z którymi przyszyliśmy na miejsce.

Standardowo czas lotu w tunelu aerodynamicznym trwa 3 minuty. Dla kogoś, kto nie zna bliżej tej rozrywki, może wydawać się, że to bardzo krótko, ale musimy wskazać, że czas swobodnego spadania w przypadku skoków spadochronowych jest jeszcze krótszy. Dla wyskoku z 3000 metrów wynos tylko 30 sekund, natomiast dla droższego skoku z 4000 metrów to około 60 sekund. Ceny skoków to odpowiednio około 550 oraz 700 złotych. Wobec tego za lot w tunelu zapłacimy nie tylko mniej, ale również będziemy mogli jeszcze dłużej latać. Co więcej, możemy wykupić kilka lotów po kolei, gdy będziemy chcieli bawić się jeszcze dłużej.

Na loty w tunelu aerodynamicznym zaprasza Profly – firma operująca w jednym z najnowocześniejszych tunelu w całej Polsce. Ceny lotów w tunelu rozpoczynają się od 249 złotych za 3 minuty dla osoby dorosłej oraz od 219 złotych dla osoby poniżej 18. roku życia. Dokładne informacje dotyczące oferty znajdują się na stronie internetowej: https://profly.pl.

pozycjonowanie stron warszawa