Specyfika współczesnego rynku pracy wymusiła na pracownikach statyczny tryb życia. Coraz więcej czasu w ciągu dnia spędzamy w pozycji siedzącej. Nie wpływa to korzystnie na nasz organizm. Ludzie często zadają sobie pytanie jak wypoczywać, aby skutecznie regenerować swój organizm.

Zmiany jakie dokonały się w stylu naszego życia spowodowały, że zmieniło się także nasze podejście do aktywności ruchowej. Pozycja siedząca w pracy i  uciechy stołu zdecydowanie nie wpływają korzystnie na nasze zdrowie i samopoczucie. Pragniemy mieć ładną sylwetkę, być zdrowi i w dobrej kondycji fizycznej. W odpowiedzi na takie zapotrzebowanie powstały różne centra pozwalające zrealizować to pragnienie między innymi okęcie hotel w salonie masażu poleca massage city center.

Spora część osób woli od salonu masażu klub fitness. Odwiedzają je przede wszystkim mieszkańcy dużych aglomeracji, gdyż to w nich jest na tego typu usługę największy popyt. Poza tym w dużych miastach tempo życia i pracy jest większe – w związku z czym ludzie narażeni są na większy stres i deficyt ruchu. Kluby fitness oferują aktywny wypoczynek w celu przywracania zdrowia i równowagi wewnętrznej oraz poprawy relacji człowiek – środowisko. Dzięki korzystaniu z zajęć fitness, uczestnicy wyrównują brak ruchu, zmniejszają stres i regenerują się psycho – fizycznie. Stosując odpowiednie ćwiczenia mogą zapobiegać niektórym chorobom i dolegliwościom. Dodatkowym plusem jest to, że ćwicząc „ rzeźbi” się ciało. Uczestnicząc w zajęciach zaspokajamy różne potrzeby i integrujemy się.

Za podstawę fitnessu przyjmuje się aerobik, który jest podstawową formą gimnastyki rekreacyjnej. Za kolebkę aerobiku uważa się Stany Zjednoczone, a za twórcę dr-a Knneth’a Cooper’a. W latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku był on lekarzem w NASA. To właśnie on przygotował program kondycyjny dla amerykańskich kosmonautów. Nazwa aerobik wywodzi się z ćwiczeń tlenowych, czyli aerobowych. Ten rodzaj wysiłku polegał na tym, że układ krążenia i oddechowy pracowały tak, że organizm w trakcie ćwiczeń pobierał dostatecznie dużo tlenu unikając okresów niedotlenienia.

Ikoną aerobiku została amerykańska aktorka Jane Fonda. Wykonywała ona ćwiczenia gimnastyczne w rytm muzyki. O tym, że aerobik stał się tak popularny zadecydował nieszczęśliwy wypadek – w 1979 roku gwiazda złamała nogę na planie filmowym. Za dwa miesiące miała rozpocząć pracę przy następnym filmie. Potrzebna była szybka i skuteczna rehabilitacja. W ten sposób trafiła do klubu z zajęciami gimnastycznymi dla kobiet. Kobiety ćwiczyły w bardzo szybkim tempie w rytm muzyki dyskotekowej. Jane Fonda odzyskała pełną sprawność i oczarowana tą formą ruchu otworzyła w Los Angeles własny fitness klub pod nazwą FONDA’S STUDIO.