Wiele osób rozważających przeniesienie się do Warszawy myśli o niej wyłącznie w kontekście łatwego znalezienia dobrej pracy. Rzadko myślą przy tym o zaletach samego miasta. To jednak spory błąd, ponieważ stolica może bardzo pozytywnie zaskoczyć.

Warszawa to nie tylko korki

Choć osobom, które w Warszawie bywają tylko sporadycznie, stolica kojarzy się głównie z dużymi ulicami i korkami, w praktyce jest to obraz mocno wykrzywiony. Miasto jest naprawdę duże i posiada również spokojne dzielnice i tereny zielone.

Co ciekawe, dotyczy to nie tylko obrzeży miasta. Niektórzy developerzy (świetnym przykładem jest www.mota-engil-re.eu) stawiając nowe budynki mieszkalne w dzielnicach takich, jak Mokotów, dobierają lokalizację na tyle starannie, by mieszkania znajdowały się z dala od źródeł hałasu i głównych dróg, zapewniając możliwość spokojnego spędzania wolnego czasu. Tym bardziej, że Mokotów to dzielnica pełna zieleni – jest więc gdzie pospacerować lub pobiegać. Jednocześnie bliskość sklepów i wszystkich istotnych instytucji miejskich sprawia, że życie tu jest naprawdę wygodne.

Dostęp do kultury

Dużym plusem mieszkania w Warszawie jest ogromny wybór placówek kulturalnych i możliwość uczestniczenia w licznych wydarzeniach. Koncerty, kina, filharmonie i domy kultury zapewniają sporo atrakcji, a miłośnicy muzyki rozrywkowej mają okazję częstego uczestniczenia w koncertach gwiazd.

Szczególnie docenią to rodziny z dziećmi, które chciałyby, by ich pociechy zainteresowały się czymś nietypowym. Warsztaty sztuki? Treningi mniej popularnych, ale dobrze rozwijających dyscyplin sportowych? Wszystko to można znaleźć właśnie w Warszawie.

Mieszkania dla wybrednych

Wracając do tematu samych mieszkań – w Warszawie łatwo o znalezienie budynków zaprojektowanych z myślą o osobach naprawdę wymagających. Nie ma problemu z wyszukaniem mieszkań wysokich, dobrze doświetlonych, z dużym balkonem lub loggią, w dodatku w budynkach posiadających własny parking podziemny. I co najważniejsze – jak już wspomnieliśmy, można szukać takich mieszkań nie tylko na peryferiach, ale i w samym centrum miasta, chociażby na wymienionym już Mokotowie.