Rower to pojazd, który im dłużej się ma, tym bardziej docenia. Jeśli dopiero planujesz go kupić, uwierz na słowo – uzależnisz się od niego. Co za tym idzie, warto wybrać go z głową – tak, aby służył długo i dobrze.

Pojazd dla każdego

Warto zauważyć, że rower to nie tylko rekreacyjny sprzęt sportowy (choć bez wątpienia w tym zakresie sprawdza się doskonale). To także idealny środek transportu. Szczególnie szybko docenią go mieszkańcy Warszawy – pozwala szybko przemieszczać się z miejsca na miejsce, a jednocześnie unikać korków.

Jeżeli jednak nie znasz się na rowerach, pamiętaj – w przypadku tego sprzętu detale techniczne mają naprawdę duże znaczenie, również dla początkujących cyklistów. Proste konstrukcje z supermarketowych promocji mogą kusić, jednak szybko okazuje się, że ustępują pojazdom dostępnym w wyspecjalizowanych punktach, takich jak Kazoora, sklep rowerowy na Ursynowie.

Co jednak najważniejsze, pracownicy typowo rowerowych sklepów, w tym właśnie sklepu Kazoora, to pasjonaci. W przeciwieństwie do pracowników marketów są w stanie doradzić jakie parametru roweru będą najlepiej dostosowane do potrzeb konkretnych osób, zarówno pod względem ich budowy, jak i planowanych sposobów korzystania ze sprzętu.

To ważne, ponieważ rower wykorzystywany tylko do dojazdów do pracy będzie inny, niż taki, który ma służyć do wycieczek po bezdrożach. Nie wspominając już o takich drobiazgach, jak fakt, że w sklepie rowerowym można liczyć na porady, w jaki sposób dopasować ustawienia kierownicy i siodełka, aby jazda była przyjemniejsza, a ustawienie ciała bardziej anatomiczne (a więc i zdrowsze).

Zwracaj uwagę na serwis

Typowo rowerowe sklepy mają jeszcze jeden istotny atut – obsługa takich miejsc naprawdę czuje się odpowiedzialna za jakość sprzętu. Przekładem jest wspomniany już warszawski sklep Kazoora. Jego pracownicy zajmują się również naprawą i serwisem rowerów, reperując lub wymieniając uszkodzone elementy lub dokonując przeglądów przed kolejnym sezonem – tak, aby rower mógł służyć całymi latami, a nie tylko przez rok.