Warszawa to miejsce, gdzie restauracji z dobrym jedzeniem nie trzeba szukać zbyt długo. Na każdym kroku zachęcają nas szyldy, obiecujące wyjątkową ucztę w klimatycznym wnętrzu. Wybór lokalu zależy często od zasobności naszego portfela. Czasem jednak warto zaryzykować i wybrać się do restauracji z naprawdę dobrym jedzeniem. Poznaj trzy wyjątkowe lokale w Warszawie.

Restauracja z dobrym jedzeniem: Stary Dom

Restauracja Stary Dom to miejsce, w którym możemy skosztować dań wyjątkowych, wykwintnych i często zaskakujących. Szefowie kuchni – Rafał Kowalczyk i Łukasz Federowicz, dbają, by potrawy, trafiające na stół gości zachwycały nie tylko smakiem, lecz także estetyką wykonania. Stary Dom specjalizuje się w kuchni polskiej, serwując potrawy, które swoim aromatem przywołują wspomnienia z dzieciństwa. I tak obok tradycyjnego schabowego z kostką w menu widnieją gołąbki, żeberka, kurczak czy golonka. Nie brakuje również dań z dziczyzn, jak skoki z królika duszone w polskim cydrze, udko z gęsi oraz gicz jagnięca.

W Starym Domu odnaleźć można także kartę, specjalnie skomponowaną dla najmłodszych gości restauracji, jak również menu weekendowe. Ponadto pozycje w karcie zmieniają się w zależności od pory roku, a nawet od dnia. Wybierając się do Starego Domu, warto zarezerwować stolik ze znacznym wyprzedzeniem. Restauracja oferuje także możliwość zakupu voucherów prezentowych.

Stary Dom to miejsce często nagradzane w wielu rankingach. Restauracja dwukrotnie zwyciężyła certyfikat jakości portalu Trip Advisor. Ponadto została uznana najlepszym lokalem na business lunch według Newsweeka. Została także wyróżniona w rankingu Najlepszych Restauracji Rzeczpospolitej i w Gualt&Millau.

Dobre papu w PAPU

Kolejna restauracja z dobrym jedzeniem to PAPU – lokal, który pod wodzą nowego właściciela wciąż zachwyca gości na warszawskim Mokotowie. W PAPU, podobnie jak w Starym Domu, serwowana jest kuchnia polska z domieszką egzotycznych smaków. W menu znajdują się pozycje, które z pewnością zachwycą zarówno koneserów polskich dań, jak i fanów aromatów z dalekiego wschodu. Obok tradycyjnych potraw z ryb i drobiu w karcie znalazły się zupa cytrynowa z krewetką czy krewetki w sosie maślanym. Nie brakuje także wpływów kuchni włoskiej: carpaccio z polędwicy i domowe tagliolini to najlepszy dowód na to, że południowe dania mogą równie dobrze smakować w polskiej rzeczywistości.

Nad jakością wydawanych dań pieczę trzymają dwaj szefowie kuchni – Piotr Leśniewski i Krzysztof Soszyński. Goście, odwiedzający restaurację, mogą skorzystać również z szerokiej karty win, w której odnajdziemy trunki z całego świata. Obok win włoskich czy francuskich dostępne są również alkohole z Australii, Nowej Zelandii czy Izraela.

Restauracja PAPU również stworzyła oddzielne menu dla najmłodszych gości. Ponadto w lokalu dostępne są udogodnienia dla rodzin jak krzesełka dla dzieci czy śliniaczki. Dodatkowo maluchy mogą liczyć na atrakcje ze strony personelu, a po zjedzonym posiłku otrzymują słodki prezent.

Restauracja PAPU, podobnie jak Stary Dom, oferuje swoim gościom vouchery prezentowe. Ponadto na stronie lokalu możliwa jest rezerwacja stolika, a nawet wirtualny spacer po wnętrzach restauracji.

PAPU również należy do miejsc, nagradzanych w różnych rankingach. Restauracja otrzymała wyróżnienie w Rankingu Najlepszych Restauracji Rzeczpospolitej oraz rekomendację miesięcznika Forbes. Dodatkowo PAPU może pochwalić się nagrodą Złotego Widelca z 2012 roku. Restauracja została również doceniona przez Wprost i Gualt&Millau.

Zielnik Cafe – dobre jedzenie w Warszawie

Ostatnią restauracją w naszym zestawieniu jest Zielnik Cafe, również zlokalizowany na Mokotowie. Restauracja, podobnie jak powyższe, specjalizuje się w kuchni polskiej. Prawdziwe tradycyjne smaki w połączeniu z wyjątkowymi trunkami sprawiają, że wizyta w restauracji Zielnik staje się wyjątkowym wspomnieniem.

Od 2014 roku nad jakością kuchni pieczę trzyma szef Paweł Wojtkowski. Dania, serwowane w Zielniku opierają się na świeżych, sezonowych produktach od sprawdzonych dostawców. W menu odnaleźć można specjały takie jak rydze smażone na maśle, pierożki z cielęciną czy dorsza bałtyckiego.

Restauracja Zielnik otrzymała nagrodę Złotego Widelca w 2012 roku. Ponadto została uznana na zajlepszy lokal na business lunch przez Newsweek. Dodatkowo otrzymała wyróżnienie w rankingu Najlepszych Restauracji Rzeczpospolitej. Docenili ją także Wprost i Forbes.