Sushi na dobre zadomowiło się na podniebieniach większości polaków. Znamy je i – w większości – lubimy. Co zrobić, aby sushi stało się jeszcze bardziej przystępne i atrakcyjniejsze? Zredukować jego cenę i sprawić, że możemy zjeść je w biegu. Czy jest to możliwe? Jak najbardziej, a doskonałym przykładem jest warszawski lokal Handroll Grab&Go.

Czym jest Handroll?

Handroll to innowacyjny pomysł na sushi. Pierwsze Handrolle pojawiły się w Australii, gdzie błyskawicznie stały się międzynarodowym hitem. W Warszawie również nie brakuje fanów tego rodzaju sushi.

Czym zatem jest Handroll? Niczym innym, jak niepociętą rolką najróżniejszych wariantów sushi, które podawane są niemal jak legendarne kebaby. Takie porównanie nie jest przypadkowe, bowiem Handroll z założenia ma nawiązywać do koncepcji street food, czyli być tani, prosty do zjedzenia i przede wszystkim smaczny.

Każdy fan sushi powinien spróbować tej wariacji

Jeżeli nigdy nie przepuszczasz okazji, aby spałaszować nowe sety, koniecznie powinieneś spróbować zupełnie nowego sposobu konsumowania sushi. Forma, w jakiej podawane są Handrolle, w żaden sposób nie ogranicza tego, co znajdziemy w środku rolki.

W większości przypadków Handrolle zawierają klasyczne składniki, do jakich przyzwyczaiły nas lokale serwujące sushi. Tuna Tatar, California, Philadelphia czy inne znane nam nazwy, w żaden sposób nie powinny budzić w nas zdziwienia.

Ale jak to, bez pałeczek?

Dla jednych prawdziwa obraza, dla innych błogosławieństwo. Brak konieczności manipulowania pałeczkami przy jedzeniu sushi ma tyleż samo fanów, jak i przeciwników. Handrolle to przede wszystkim street food, czyli szybki posiłek spożywany na mieście. Handroll może być również doskonałą okazją do spotkania ze znajomymi, a także pozwoli naładować baterie i brzuchy podczas wieczornego uderzenia w miasto.

Rzuć niezdrowego kebaba, przesiądź się na świeży Handroll

Sushi w rolkach to doskonała, zdrowa alternatywa dla większości street foodów. Jeżeli znudził Ci się kebab, hot-dog, czy burger, masz dosyć mało urozmaiconego menu, którym zajadasz się w drodze na zajęcia, do pracy, do domu, czy podczas załatwień na mieście, sprawdź tą zdrową nowość. Dzięki swojej formie możesz zjeść ją zawsze i wszędzie, a jakość Handrolli w niczym nie ustępuje tradycyjnemu sushi. Zdecydowanie warto narazić swoje kubki smakowe na dobroczynne działanie rolek z ryżem i owocami morza w środku. Zwłaszcza że są sycące i o wiele zdrowsze od większości fast foodów.

Obecnie w Polsce nie ma zbyt wielu lokali, które serwują te pyszne rolki sushi. Niemniej, ogromna popularność, a wręcz nieustanne oblężenie tychże miejsc może determinować rozszerzenie zasięgu Handrolli.