Wino to trunek, który także w Polsce posiada swoją liczną rzeszę miłośników. Istnieje wiele miejsc, w których możemy je kupić. Różne gatunki win możemy bowiem nabyć zarówno w supermarkecie, w osiedlowych sklepach, jak i w specjalistycznych sklepach nastawionych głównie na sprzedaż dobrej jakości alkoholi. Gdzie najlepiej kupować wino w stolicy – w supermarkecie czy w sklepie z winami?

Wina i ich rodzaje dostępne w supermarketach

Duży wybór win znajdziemy w dobrze zaopatrzonych supermarketach. Jest to dobre miejsce na zakup wina zwłaszcza, jeśli poszukujemy popularnych gatunków, czyli zwykłego wina do picia przy obiedzie lub świętowania uroczystości rodzinnych. Wino z supermarkecie kupimy także w dość niskiej cenie, która może różnić się w zależności od tego, jaki gatunek wybierzemy. Plusem kupowania wina w supermarkecie jest z pewnością szeroki wybór najpopularniejszych win, ich przystępne ceny oraz możliwość kupienia wina przy okazji robienia zakupów spożywczych.

Kupowanie wina w supermarkecie, oprócz niewątpliwych zalet, ma jednak pewne wady, które dla niektórych mogą jednak dyskwalifikować kupowanie wina w tym miejscu. Najważniejszą z nich jest asortyment, który skierowany jest raczej dla mało wymagających klientów. W praktyce oznacza to więc, że w supermarketach znajdziemy praktycznie wyłącznie najpopularniejsze gatunki wina, które są najchętniej kupowane przez klientów. Próżno wśród nich szukać natomiast bardziej prestiżowych i mniej znanych win, których supermarkety zwyczajnie nie zamawiają.

Bardzo istotnym minusem kupowania wina w supermarkecie jest także brak na miejscu kompetentnej obsługi, która pomogłaby nam w wyborze konkretnej butelki. Nie każdy z nas zna się bowiem na winach, zwykle potrzebujemy więc fachowej porady odnośnie wyboru trunku pasującego np. do konkretnej potrawy, nadającego się na prezent lub pasującego do danej okazji. Tego wszystkiego nie znajdziemy niestety w supermarketach, których obsługa jest nam w stanie co najwyżej wskazać miejsce, gdzie stoją konkretne gatunki wina dostępne w ich ofercie, ale nie udzieli nam fachowej porady. Jeśli nam na niej zależy, powinniśmy natomiast wybrać inne miejsce na zakupy, którym są sklepy z winami Warszawa.

Sklepy z winami Warszawa – dlaczego wino warto kupować w profesjonalnych sklepach?

Jeśli chodzi o sklepy w winami Warszawa jako duże miasto może pochwalić się ich pokaźną liczbą. W ich rozbudowanej ofercie znajdziemy szeroki wybór różnych gatunków win, wśród których obecne są także wina niedostępne w innych miejscach. Warto także wiedzieć, że dobre sklepy z winami Warszawa oferują także możliwość sprowadzenia konkretnych gatunków wina na zamówienie, co sprawia, że ich asortyment staje się praktycznie nieograniczony.

Najważniejszą jednak zaletą specjalistycznych sklepów z winami jest nie tylko rozbudowany asortyment, ale przede wszystkim obecność na miejscu wyspecjalizowanych pracowników, z których porad oraz doświadczenia może skorzystać klient. Obsługa sklepu z winami doradzi nam bowiem wybór odpowiedniego trunku w zależności od okazji oraz gustu obdarowywanej osoby, pomoże we właściwym dopasowaniu dodatków do wina, a także zadba o eleganckie zapakowanie butelki. Dzięki temu zakupione wino będzie od razu nadawało się do wręczenia w prezencie, a my będziemy mieli pewność, że jego smak oraz właściwości spotkają się z uznaniem odbiorcy.

Wybierając konkretny sklep z winami w stolicy warto zwrócić także uwagę na jego pozostałą ofertę. Dobre sklepy z winami Warszawa – Whisky And Wine Place, oprócz szerokiego wyboru win i szampanów musujących posiadają bowiem w swojej ofercie także inne napoje alkoholowe, w tym whisky, brandy, polskie nalewki oraz miody. W ofercie tego sklepu znaleźć można także dodatki do alkoholi, w tym np. luksusowe cygara.