Nieodłącznym elementem przygotowania nart do sezonu jest ich smarowanie. To zabieg, który wymaga precyzji i uważności, co może sprawiać spore trudności w jego przeprowadzeniu. Na czym polega ten zabieg? Kiedy warto skorzystać z usług specjalistów? Podpowiadamy, jaki serwis narciarski w Warszawie spełni Twoje oczekiwania.

Przygotowanie nart do sezonu – smarowanie

Smarowanie nart to zabieg konieczny ze względu na normalne zjawisko zużywania się ślizgów w czasie jazdy na nartach. Śnieg na stoku nie ma nic wspólnego z miłym w dotyku puchem, który znamy z parapetów naszych okien. Zwykle na stoku mówimy o twardym, ostrym śniegu, a wręcz lodzie, co na co dzień pomaga w zjeździe, ale również… rysuje powierzchnię nart. Właśnie dlatego smarowanie nart powinno być powtarzane zawsze, kiedy jest to konieczne, a przynajmniej raz przed rozpoczęciem sezonu narciarskiego.

Smarowanie nart decyduje o właściwym ślizgu nart na stoku. Dzieje się tak, ponieważ ślizg ogranicza tarcie pomiędzy powierzchnią narty a podłożem. Poprawia też „odporność” narty na zmienne warunki pogodowe. Prawa fizyki powodują, że jazda po bardzo mokrym śniegu powinna być niemal niemożliwa, jednak dobre smarowanie powoduje, że narty radzą sobie wówczas całkiem nieźle. Dodatkowo smarowanie chroni narty przed uszkodzeniem, które jest przecież bardzo  prawdopodobne przez bezpośredni kontakt narty z wyrobionym już śniegiem.

Smarowanie to nie wszystko – czy robisz to sam?

Obok smarowania niezbędnym przed sezonem zabiegiem jest także ostrzenie nart. To także zabieg niezbędny do prawidłowego funkcjonowania nart na stoku w każdych warunkach. Zaokrąglone i zadarte narty nie będą współpracować z ich właścicielem, a w zaawansowanych przypadkach mogą stać się także niebezpieczne.

Warto również dokładnie przyjrzeć się nartom – często jedynie profesjonalny serwis narciarski zrobi to właściwie – w końcu nawet najmniejsze pęknięcie czy rozwarstwienie może stać się poważnym problemem w czasie jazdy. Samo ostrzenie nart powinno być wykonane pod odpowiednim kątem, co może sprawiać trudności, a każda z czynności, które przygotowują narty do sezonu, wymaga także użycia niecodziennego w naszych przydomowych skrzynkach sprzętu i narzędzi. Oczywiście możemy pokusić się na regenerację nart w domu, ale czy warto i czy na pewno będzie to oszczędność?

Smarowanie i wiele innych w serwisie narciarskim w Warszawie

Serwis narciarski Ski Race Center (https://skiracecenter.pl/) w Warszawie w kilka chwil dokona precyzyjnego przeglądu i zaproponuje Ci najlepszy z pięciu przygotowanych tutaj pakietów. Niezależnie od tego, czy korzystasz z bardzo drogiego sprzętu, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z narciarstwem. Serwisanci Ski Race Center to profesjonaliści z dużym doświadczeniem, którzy precyzyjnie i szybko zajmą się Twoimi nartami. Cennik i pełną listę dostępnych pakietów znajdziesz na: https://skiracecenter.pl/info/serwis-narciarski-ski-race-center/. Serwis narciarski w Warszawie? Tylko Ski Race Center!