Rolety zewnętrzne możemy coraz częściej zaobserwować zarówno w nowo powstałych budynkach, jak i w przypadku starszych domów, gdzie świetnie sprawdzają się rolety natynkowe.

Co sprawia, że tak wiele osób decyduje się na montaż rolet? Sprawdzamy najważniejsze zalety tego rozwiązania.

Korzyści, jakie niosą za sobą rolety zewnętrzne można odczuć na co dzień i odnoszą się one do naszych podstawowych potrzeb. Obecność nawet standardowych rolet zewnętrznych zapewnia nam komfort oraz bezpieczeństwo. Przekonaj się, w jaki sposób roleta zewnętrzna może poprawić jakość twojego życia.

Roleta antywłamaniowa, czyli bezpieczeństwo domu i mieszkania

Na początek zacznijmy od niezwykle ważnych kwestii poczucia bezpieczeństwa. Rolety zewnętrzne antywłamaniowe w praktyce stanowią solidne zabezpieczenie okna. Wynika to przede wszystkim z konstrukcji rolet. Przeważnie składają się one z aluminiowej kasety, w której znajduje się zrolowana roleta oraz pancerza, opuszczanego ręcznie lub za pomocą pilota. Rolety antywłamaniowe różnią się od standardowych modeli tym, że pancerz wykonany jest z solidnych materiałów, które są odporne na uderzenia. Włamywacz, który natrafi na rolety antywłamaniowe będzie miał problem, żeby dostać się do właściwego okna. Nawet jeśli te zostało pozostawione uchylone lub otwarte na oścież, przy opuszczonej rolecie nie trzeba się obawiać o wizytę intruza, ponieważ pancerz będzie stanowił skuteczną barierę. Rolety antywłamaniowe charakteryzują się wzmocnioną konstrukcją pancerza oraz prowadnic, dzięki czemu nawet przy użyciu dużej siły, roleta nie zmieni swojego ustawienia. Niemożliwie jest również zwinięcie jej od zewnątrz. Dlatego właśnie rolety antywłamaniowe można spotkać nie tylko w domach jednorodzinnych, ale również na balkonach mieszkań na parterze, gdzie niestety najczęściej dochodzi do kradzieży. Korzyści z rolet antywłamaniowych nie ograniczają się jedynie do poczucia bezpieczeństwa. Obecność rolet zewnętrznych przydaje się również na co dzień.

Roleta zewnętrzna na upał i mróz

Roletę zewnętrzną warto zamontować z kilku względów. Wśród nich, wbrew pozorom, są również funkcje estetyczne. Pancerz rolety możemy efektywnie dobrać do koloru elewacji lub okleiny ramy okiennej, dzięki czemu całość stanowi spójny element wyglądu budynku. Czas więc na funkcjonalność. Roleta zewnętrzna jest niezwykle przydatna, jeśli chcemy dostosować temperaturę w pomieszczeniu do naszych potrzeb. Tylko solidne zewnętrzne rolety gwarantują skuteczną ochronę przed nadmiernemu nagrzewaniu w upalne dni. W przeciwieństwie np. do zasłony, która zatrzymuje promienie słoneczne już wewnątrz pomieszczenia, pancerz umiejscowiony na zewnątrz, zatrzymuje całe ciepło z dala od naszego salonu czy sypialni. Z łatwością możemy regulować odpowiednią ilość światła, wpadająca do naszego domu bądź mieszkania. W efekcie roleta chroni nie tylko przed włamaniem, ale również pozwala skuteczniej dopasować temperaturę do naszych potrzeb.

Z kolei zimą warstwa lameli pancerza może stanowić barierę w drugą stronę, a więc ograniczać uciekanie ciepłego powietrza z mieszkania. Dzięki temu roleta sprawia, że spadną nam rachunki za ogrzewanie. Na koniec warto wspomnieć o kolejnym rodzaju izolacji. Wysuwające się ze skrzynki aluminiowej lamele świetnie tłumią dźwięki dochodzące z zewnątrz. Rolety z wysokiej jakości materiałów to zatem doskonałe rozwiązanie dla osób, które pragną we własnych czterech ścianach ciszy i spokoju, a jednocześnie mieszkają w centrum dużego miasta lub w bezpośrednim sąsiedztwie ruchliwej ulicy.