Do niedawna pod miasto sprowadzali się głównie amatorzy domków jednorodzinnych. Gwarantowały nie tylko większy metraż niż mieszkania, ale również wymarzony przez wielu ogródek, w którym mogą spędzać czas zarówno dorośli, jak i dzieci. Decyzję o przeprowadzce ułatwiały stosunkowo niskie ceny gruntów, które zachęcały do budowy zarówno inwestorów indywidualnych, jak i deweloperów. Kolejny etap pojawił się, kiedy mieszkania w stolicy zaczęły gwałtownie drożeć.  Zbiegło się to w czasie, gdy banki nie były już tak chętne do pożyczaniu pieniędzy na równowartość 100% a nawet więcej niż wynoszą koszty całej inwestycji.

Blisko stolicy

Warszawa odstrasza indywidualnych inwestorów coraz wyższymi cenami metrażu. Cennik mniejszych miejscowości jest znacznie bardziej znośny dla potencjalnego nabywcy nieruchomości. Na przykład tanie mieszkania w Józefosławiu to nieraz niemal połowa kwoty, jaką trzeba wydać w stolicy za porównywalny metraż. Podobne zainteresowanie notuje również Piaseczno. Dojazd do tych lokalizacji jest nie dłuższy niż z warszawskich Kabat, za to komfort mieszkania, głównie ze względu na spokój i otaczającą zieleń nieporównywalnie większy.

Różnorodna zabudowa

Zaletą podwarszawskich osiedli jest ich różnorodność. Przeważa zabudowa relatywnie niższa niż w wielkim mieście. Nie ma nielubianych przez wiele osób blokowisk z 10 piętrami, którym zdarzają się problemy z windą.

Mieszkania na sprzedaż w Józefosławiu kupują zwłaszcza osoby, które w wolnych chwilach chętnie uciekają od zgiełku Warszawy.

Spokój i cisza małych miejscowości to coś, na co stawiają osoby starsze lub rodziny z małymi dziećmi. Do wyboru najczęściej są jednorodzinne budynki dwulokalowe z osobnymi wejściami, klatki schodowe oraz prywatne miejsce parkingowe, także w formie garażu. Większość mieszkań ma również prywatne ogrody.

Infrastruktura i komunikacja

Inwestorzy patrzą również na infrastrukturę. Deweloper nie skusi ich tylko pięknym widokiem. Na miejscu muszą być jeszcze szkoły, przychodnie, poczty, apteki. Ważna jest także kondycja dróg lokalowych. Tanie nieruchomości w Józefosławiu nie znajdą nabywców, jeśli trzeba będzie spędzić wiele czasu stojąc w korkach na dziurawych drogach. Dlatego mieszkańcy coraz chętniej stawiają na transport szynowy, jak SKM-ka w Pruszkowie czy kolej podmiejska w Piasecznie. W tym drugim lokalny samorząd przejął nawet dworzec kolejowy w celu wyremontowania go dla coraz większej liczby pasażerów.

Mieszkania na sprzedaż Józefosław – Leśny Kwiat

pozycjonowanie stron warszawa