„Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej” – to znane powiedzenie nabiera szczególnej wartości właśnie teraz, w trakcie trwania zimy. Niskie temperatury na zewnątrz, niekończące się problemy komunikacyjne i małe dawki słońca – to wszystko powoduje, że najchętniej do wiosny zamknęlibyśmy się w swoim przytulnym mieszkaniu. Co jednak zrobić, kiedy dopadnie nas jakieś typowe dla tej pory roku przeziębienie lub jakaś poważniejsza choroba?

Na pewno w przypadku gorszego samopoczucia nie należy leczenia pozostawiać kwestii przypadku. Dobrze jest zostać fachowo zdiagnozowanym i postępować wg ułożonego przez lekarza planu terapii. Niestety, aby tego dokonać należy się stawić osobiście w przychodni. Zarówno sam dojazd do niej, jak i przebywanie wewnątrz jej budynku, to igranie z losem. Zmiany temperatury i współprzebywanie na niewielkiej przestrzeni z osobami zarażonymi z pewnością nie poprawią kondycji organizmu, a wręcz mogą ją pogorszyć.

Czas to…zdrowie

Dodzwonienie się do rejestracji, ustalenie terminu wizyty, oczekiwanie w poczekalni, dojazd w dwie strony – to wszystko pochłania spore ilości czasu. W trakcie tych czynności nie tylko nie pracujemy, ale i nie leczymy się. Osłabiony organizm potrzebuje przede wszystkim odpoczynku. Kiedy absorbuje nas jakakolwiek inna czynność – choćby i przeglądanie zawartości smartfona podczas siedzenia w poczekalni – nasze ciało nie angażuje w walkę z chorobą wszystkich swoich zasobów. W ekstremalnych przypadkach, np. odwodnienia, wysokiej temperatury ciała, bóli kręgosłupa – w ogóle nie powinno się opuszczać domu, aby nie ryzykować pogłębienia stanu chorobowego.

Lekarz w zasięgu ręki

Na szczęście, pacjent nie musi już stawiać się w przychodni osobiście. Istnieje usługa mobilna, gdzie można wizytę lekarza zamówić bezpośrednio do domu. Wystarczy wejść na stronę lekarzobok.pl , zadzwonić lub skorzystać z wygodnej aplikacji – a profesjonalista medyczny stawi się u naszych drzwi o wyznaczonej godzinie (najwcześniej godzinę od zgłoszenia, ale można także rezerwować wizyty w późniejszych porach i innych dniach). Ceny wizyt są jawne i nie zawierają ukrytych kosztów. Można więc wygodnie opłacić koszt badania z poziomu aplikacji (bezgotówkowo).

Z medycznego punktu widzenia to doskonała usługa – wizyta odbywa się w domu pacjenta. W takim środowisku trudniej o komplikacje i dodatkowe infekcje. Lekarz może w pełni skupić się na badaniu, ponieważ jego uwagi nie rozprasza personel medyczny i inni pacjenci z kolejki. Dzięki odpowiedniej długości badania, możliwe jest także przeprowadzenie pełnego wywiadu z pacjentem i wykonanie wszystkich niezbędnych badań. Poza tym, wizyta przebiega w standardowy sposób – na miejscu wystawiane są recepty i wypisywane skierowania. Zamawiający usługę oszczędza mnóstwo czasu i niweluje ryzyko wystąpienia sytuacji, które mogłyby pogorszyć jego stan zdrowia, ale w kwestii przebiegu procedury leczenia nie ma miejsca na kompromisy.

W chwili obecnej, z usługi mogą skorzystać mieszkańcy Warszawy i kilku mniejszych miejscowości na terenie aglomeracji. Właściciel usługi planuje jednak dalszy rozwój – kolejnym miastem, gdzie lekarzobok.pl zostanie udostępniony pacjentom, będzie Wrocław. W dobie ciągle rosnącej popularności aplikacji mobilnych, umożliwiających łatwe zamawianie towarów i usług, należy spodziewać się, że pomysł się przyjmie i do usługi będą „dołączane” kolejne duże miasta. To doskonała wiadomość nie tylko dla osób chorych, ale także tych, którym nawał pracy utrudnia zorganizowanie sobie większej ilości wolnego czasu na poddanie się badaniom.