Pięcioletnie dziecko jest bardzo aktywne i ciekawe świata, świadczą o tym choćby nieustannie zadawane przez niego pytania. Maluchy w niniejszym wieku lubią wszelkiego rodzaju aktywności takie jak jazda na rowerku, czy skakanie, jednak niezmiernie ważne dla ich rozwoju jest również kształtowanie precyzyjnych umiejętności manualnych oraz kreatywności.

Poniżej przygotowaliśmy dla Ciebie listę ciekawych zabawek, które zagwarantują Twojemu dziecku nie tylko fantastyczną zabawę, ale również rozwój twórczego myślenia.

Propozycja 1: Piasek kinetyczny

  • Cena: od 20,00 do 100,00 złotych

Piasek kinetyczny to absolutny hit kilku ostatnich sezonów. Pozwala on dziecku na nieograniczoną zabawę w tworzenie nowych form i kształtów nie brudząc przy tym rąk. Zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych możemy teraz nabyć piasek kinetyczny o naturalnej barwie oraz wielu innych wersjach kolorystycznych. Dostępne są również ciekawe zestawy, zawierające foremki i inne akcesoria, które pozwolą poczuć się dziecku jak na prawdziwej plaży.

Propozycja 2: Drewniane deseczki do układania

  • Cena: około 100,00 złotych

Zestaw drewnianych deseczek wykonanych z najwyższej jakości drewna, to zabawka, która pozwoli dziecku pobudzić wyobraźnię.  Wszystko to za sprawą prostych klocków, z których zbudować możemy absolutnie wszystko. Od wysokiej wieży po kosmiczny samochód, lub domek dla lalek. Zestawy tego typu zazwyczaj umieszczone są w pojemnych wiaderkach, które ułatwiają nam utrzymanie czystości i są łatwe w przechowywaniu. Niniejsza zabawka wpływa nie tylko na rozwój kreatywnego i logicznego myślenia, ale również przyczynia się do ogólnej poprawy koordynacji wzrokowej Twojego dziecka.

Propozycja 3: Drewniany teatrzyk

  • Cena: około 80,00 złotych

Zestaw zawierający drewniane kukiełki oraz miniaturową scenę to zabawka, która służyć może Twojemu dziecku przez wiele lat. Niniejsza forma rozrywki zapewnia pięciolatkowi nie tylko możliwość opowiadania i wymyślania ciekawych historii, ale również zachęca go do kreatywnego wykonania kukiełek. W większości tego typu zestawów możemy bowiem znaleźć specjalne farbki oraz pędzelek, który posłuży dzieciom w tworzeniu niepowtarzalnych postaci.

Propozycja 4: Tekturowy domek do złożenia

  • Cena: około 90,00 złotych

Biały domek wykonany z grubej tektury zapewnia wspaniałą zabawę dla wszystkich członków rodziny. Począwszy od składania dużych elementów, a na malowaniu okien i dachówek kończąc. Niniejsza zabawka to idealny prezent zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek w wieku przedszkolnym. Oprócz frajdy przy jego tworzeniu, tekturowy domek zapewnia również wymarzoną kryjówkę dla dziecka, w której może przyjmować swoich (nie tylko pluszowych) gości.

Propozycja 5: Zestaw małego architekta

  • Cena: około 80,00 złotych

Niniejszy zestaw wieloelementowy, złożony z kolorowych patyczków, pozwala dziecku na zbudowanie przestrzennych konstrukcji o różnym kształcie. Taka zabawka jest całkowicie bezpieczna dla Twojego dziecka, zapewnia mu wspaniałą rozrywkę i dodatkowo wspiera rozwój kreatywności oraz myślenia przestrzennego.

Propozycja 6: Kolorowe arkusze do orgiami

  • Cena: około 20,00 złotych

Jeśli chcesz nauczyć swoje dziecko cierpliwości i udoskonalić jego zdolności manualne, podaruj mu zestaw kolorowych arkuszy do orgiami. Zaginając wzorzyste kartki papieru maluch nauczy się tworzyć niepowtarzalne kształty, które pobudzą jego wyobraźnię i zachęcą go do konstruowania nowych form orgiami. Niniejsza propozycja jest również wspaniałą formą zabawy zarówno, dla dziecka, jak i rodziców, którzy razem z nim mogą dać pochłonąć się fascynującej technice orgiami.

Źródło: Sklep z zabawkami – Manito.pl