W czasach szybko rozwijającej się medycyny estetycznej oraz kosmetologii świadczącej usługi na każdą partię ciała, kosmetyki stanowią jedynie uzupełnienie lub podkreślenie urody. Dla każdej kobiety bardzo ważną wizytówką jest twarz. To ona pokazuje, czy kobieta przywiązuje wagę do swojego wyglądu, i czy odpowiednio dba o skórę. Dlatego też, dużą część płci pięknej korzysta z usług profesjonalnych kosmetyczek i zabiegów, jakie oferują.

Makijaż permanentny ust – argumenty za i przeciw

Usta kobiety są doskonałym wypełnieniem makijażu. Zazwyczaj są malowane szminkami lub błyszczykami. Jednak bywa i tak, iż przy większym budżecie, kobiety decydują się na makijaż permanentny ust. I nic dziwnego. Po pierwsze jest on bardziej trwały od zwykłych szminek, które zazwyczaj zmywają się podczas picia bądź spożywania pokarmów. Po drugie, daje możliwość poprawienia ewentualnych asymetrii warg. Istnieje także opcja delikatnego powiększenia górnej wargi, gdy jest zbyt wąska, po przez rozświetlenie jej metodą  tzw. Lip Light. Najważniejszą zasadą w jego stosowaniu jest to, aby pigmentacja ust nie była przerysowana, a więc typu wieczorowego itp. Ma ona za zadanie poprawić wygląd twarzy. Można także skorzystać z bardziej radykalnych zabiegów, jak np. operacje plastyczne, które wiążą się z dużymi ryzykiem niepowodzenia bądź nieuzyskania zadowalającego efektu.

Wykonanie makijażu permanentnego ust

Poddając się zabiegowi, należy mieć świadomość, iż kolor wykonany na naszych ustach, oprócz tego, że ma być najbardziej zbliżony do naturalnego,  to musi być także  ciemniejszy od niego o 2-3 tony, aby był widoczny. Makijaż permanentny ust polega na nałożeniu dwóch kolorów. Wykonuje się wówczas kontur z wypełnieniem. Ciemniejszym kolorem obrysowuje się kształt ust, a środek jest uzupełniany jaśniejszym. Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym przy zastosowaniu żelu lub maści. Makijaż permanentny ust trwa ok. 30-60 min. Warto dodać, iż 3 dni przed planowanym zabiegiem należy przyjmować doustnie 2 razy dziennie tabletki na opryszczkę. Najczęściej przed poddaniem się pigmentacji, kosmetyczka wykonuje makijaż zwykły, w celu sprawdzenia, czy będzie on odpowiedni dla naszej urody. Następnie zmywa go i zaczyna pigmentację ust. Efekt utrzymuje się od 3-5 lat.

Wskazówki  dotyczące czynności po makijażu permanentnym ust

Przez 3 dni po zabiegu przyjmuje się 2 razy dziennie lek przeciw opryszczce. Usta po pigmentacji są zazwyczaj suche i należy je często natłuszczać. Do tego celu używa się kremu z wit. E, który dba o ochronę skóry, wzmacniając ją.  Nie wolno korzystać ze SPA, solarium, basenu, sauny itp. Trzeba pamiętać również, aby traktować skórę delikatnie, nie trzeć, nie dotykać, nie myć mydłem oraz nie moczyć jej. Jedyne środki, jakie możemy zastosować, to te, które zaleci linergistka. To właśnie do niej udajemy się po 2-3 tygodniach po zabiegu, w celu dokonania ewentualnych poprawek. Makijaż permanentny ust po pierwszych dniach jest bardzo intensywny, lecz po 5 dniach kolor znacznie łagodnieje i przybiera naturalną barwę.

Przeciwwskazania do wykonania makijażu permanentnego ust

Jak w większości zabiegów stosowanych w medycynie estetycznej, tak i w kosmetologii, istnieją przeciwwskazania do ich wykonania dla grupy niektórych osób. Dotyczy to kobiet w ciąży i karmiących, z nowotworem, cukrzycą, opryszczką wargową, łuszczycą i  przyjmujących leki sterydowe.

Makijaż permanentny ust jest doskonałą alternatywą dla kobiet ceniących naturę i jej piękno oraz tych, których nie stać na operacje plastyczne. Warto zainwestować w zabieg, który zapewnia nam ładny wygląd przez 24/h na dobę.