Wielu z nas staje przed problemem związanym z zamieszkaniem. Głowimy się, czy lepiej w naszym wypadku byłoby nadal wynajmować lokum czy tez nadszedł najwyższy czas, by kupić swoje gniazdko. Od wielu lat obserwujemy w Polsce przeświadczenie, że to właśnie kupno jest lepsze. Dzięki niemu – nawet jeśli mamy w perspektywie kredyt hipoteczny – nieruchomość po latach stanie się w pełni nasza. I trudno z taką postawą polemizować.

Zakupienie swojego mieszkania wiąże się często z wzięciem kredytu hipotecznego. Jednak dzięki niemu będziemy mogli po pewnym czasie cieszyć się ze stuprocentowej własności jeśli chodzi o lokal. Wynajem to w pewnym sensie „wkładanie pieniędzy do kieszeni właściciela”. Często mówi się, że zamiast płacić czynsz obcej osobie, moglibyśmy w tym czasie spłacać raty naszego kredytu. To prawda.

Zanim jednak przystąpimy do transakcji zakupu mieszkania, zastanówmy się, co jest w dzisiejszych czasach najbardziej opłacalne.

Wizualizacja podwarszawskiego osiedla Walendów Park

Wizualizacja podwarszawskiego osiedla Walendów Park

Gdzie lepiej zamieszkać – miasto czy obrzeża?

Kwestia lokalizacji musiała pojawić się w naszym zestawieniu jako pierwsza. To ona bowiem determinuje wszystkie inne kwestie takie jak pieniądze, komfort życia czy oszczędność czasowa.

Wśród młodych Polaków oraz rodzin z dziećmi zauważa się tendencję do wybierania jednak obrzeży miast lub małych miejscowości położonych niedaleko wielkich ośrodków miejskich, niźli centrów wielkich metropolii. Wszystko to za sprawą przede wszystkim cen, jakie dyktują rynki dużych aglomeracji. Często są to kwoty niebosiężne – absolutnie niedostępne dla młodych ludzi, którzy dopiero zaczynają dorosłe życie.

Tacy ludzie szukają mieszkań pod miastami. Dobrym przykładem może tu być rynek podwarszawski, na którym można kupić mieszkanie w korzystnej lokalizacji, w dobrej cenie i w ładnym otoczeniu (warto porównać chociażby osiedle Walendów Park, które oferuje lokale mieszkaniowe w cenach zaczynających się od 4750 złotych za metr kwadratowy).

osiedle dla młodych

Co jest ważne dla młodych ludzi?

Ludzie młodzi, którzy skończyli studia i znaleźli poważną pracę, stanowią specyficzny typ kupujących. Dla nich ważne będą inne rzeczy niż dla, na przykład, 50-letniego małżeństwa.

Dla młodych najważniejszymi kryteriami będą:

  • cena mieszkania – która będzie dla nich osiągalna,
  • lokalizacja – która umożliwi szybkie dotarcie do pracy i miejsc kultury, rozrywki oraz zakupów,
  • design budynków i mieszkań – osiedle musi wyglądać ładnie i być nowoczesne,
  • otoczenie – oryginalne lokalizacje są najbardziej interesujące.

Dopiero zachowanie tych wszystkich czynników sprawi, że młody człowiek będzie w 100% zainteresowany daną inwestycją deweloperską.