Brwi dla każdej kobiety są istotnym elementem, który podkreśla urodę. Ich odpowiedni kształt,  szerokość i kolor wpływa na wygląd twarzy. Może ją wyszczuplić, odmłodzić, nieco zaokrąglić, a także zaostrzyć rysy twarzy. Nic dziwnego, że makijaż permanentny stał się tak popularny. Wiele jest metod jego wykonania. Jaki jest efekt makijażu permanentnego brwi metodą microblading?

Nowa metoda makijażu permanentnego

Obecnie makijaż permanentny zupełnie różni się od tego wykonywanego jeszcze przed kilkoma laty. Do dzisiaj wiele kobiet nosi mocno rysowane brwi, tymczasem współczesne trendy w makijażu brwi powracają do naturalnego ich wyglądu. Nowoczesne techniki stosowane w makijażu permanentnym pozwalają na wykonanie rysunku naturalnego, delikatnego, kobiecego, a przede wszystkim dopasowanego do konkretnej osoby i jej urody. Makijaż permanentny brwi przestaje się kojarzyć z pełnym wypełnieniem łuku i przerysowanymi łukami w niedopasowanym, sztucznym kolorze.

Metoda Micoblading zapoczątkowana została w Azji. Filozofia Dalekiego Wschodu oparta na precyzji i wewnętrznej dyscyplinie, umożliwiająca idealne wręcz wykonanie każdej czynności została odkryta na nowo i udoskonalona, aby makijaż permanentny był nie tylko perfekcyjny, ale i trwały. Obecnie jest to najbardziej naturalna technika stosowana w profesjonalnych salonach medycyny estetycznej

Na czym polega metoda microblading?

Makijaż permanentny brwi metodą microblading wykonywany jest manualnie. Polega na ręcznej pracy z wykorzystaniem specjalnego piórka, zakończonego mikroostrzem jednorazowego użytku. To właśnie od używanego w tej metodzie piórka wzięła się jej druga nazwa – metoda piórkowa. Mikroostrze składa się z wielu ukośnie ciętych lub ułożonych w literę U jednorazowych igiełek. Ilość igiełek, które budują ostrze, uzależniona jest od preferowanej do wytatuowania długości włosa. Na szerokość włosa wpływa grubość użytej do zabiegu igły. Kształt mikroostrza uzależniony jest od techniki pracy osoby wykonującej makijaż permanentny. Pigment w tej technice aplikowany jest poprzez delikatne, niegłębokie nacięcia.

Jaki jest efekt makijażu permanentnego brwi metodą Microblading?

Kształt brwi, podobnie jak w każdej innej metodzie, jest uprzednio uzgadniany, dopasowany do indywidualnych oczekiwań i urody. Sposób wprowadzania pigmentu do naskórka, używane do tego celu piórko (pen do Microbladingu) przekładają się na naturalny efekt i subtelny wygląd brwi. W rezultacie zabiegu rysunek włosa jest naturalny, a zatem grubszy u nasady, zaś zwężający się ku końcowi. Dzięki zastosowaniu techniki microblading włos może mieć różną grubość, różne ułożenie i odmienną długość.

W makijażu permanentnym brwi istotny jest kierunek rysowania włosków, odpowiedni nacisk, dobór pigmentu. Metoda microblading pozwala na precyzyjne ukształtowanie każdego z włosków z osobna. To właśnie ręczne, precyzyjne dbanie o detale sprawia, że brwi uzyskują bardzo naturalny wygląd. Makijaż wykonany tą techniką imituje prawdziwe włoski.

Zaraz po wykonanym zabiegu, który przeprowadzany jest zwykle z użyciem maści znieczulającej, efekt jest mocniejszy i zwykle po kilku dniach pojawia się zamierzony rezultat zabiegu. Microblading nie jest tak inwazyjnym zabiegiem, jak inne techniki makijażu permanentnego.

Inspirowane: gabrielasniezko.pl – makijaż permanentny praga południe