Loty krajowe to najlepsza opcja dla osób, które źle znoszą długą podróż samochodem lub autobusem. Trwają krótko, są komfortowe i nie narażają nas na opóźnienia spowodowane korkami. Trzeba tylko wiedzieć, kiedy je rezerwować i na co jeszcze zwrócić uwagę przy kupnie biletu lotniczego. Przeczytaj i podróżuj zawsze za dobrą cenę.

Ile trwa lot z Warszawy do Wrocławia?

Samolot to najszybszy środek komunikacji, umożliwiający przemieszczanie się z Warszawy do Wrocławia. Lot na takim odcinku zajmuje najczęściej godzinę, czyli o wiele mniej niż jechalibyśmy pociągiem lub autobusem, w których planowana podróż niekiedy ciągnie się nawet przez 6h. Jednak jest to tylko przybliżenie, dokładny czas trwania lotu z Warszawy do Wrocławia możesz sprawdzić na https://www.esky.pl/tanie-loty/ci/waw/ci/wro/warszawa-wroclaw, gdzie znajdziesz także tanie bilety lotnicze.

Warto również przypomnieć, że korzystając z usług samolotów pasażerskich nie musimy obawiać się korków na drogach. Dlatego ten środek transportu najlepiej sprawdzi się w awaryjnych sytuacjach, kiedy musimy jak najszybciej przemieścić się między tymi dwoma miastami.

Jakie linie lotnicze kursują z Warszawy do Wrocławia?

Jedyną korzystną ofertę przelotu z Warszawy do Wrocławia proponują Polskie Linie Lotnicze LOT. Możliwy jest także transport samolotem obsługiwanym przez Lufthansę, jednak nie jest to zbyt rozsądne wyjście. Taki przelot kosztuje dużo więcej, a do tego trwa 6 godzin, z przesiadką w Monachium.

Cena lotu z Warszawy do Wrocławia

Cena lotu na tej trasie kosztuje około 100 złotych w ofercie PLL LOT. Oczywiście pod warunkiem, że kupimy bilet odpowiednio wcześnie i nie w sezonie. Ponadto kwota ta dotyczy niskobudżetowego przelotu z możliwością zabrania jedynie bagażu podręcznego, który nie powinien ważyć więcej niż 8 kilogramów. Dodatkowo w cenie biletu mamy zapewnione przekąski i napoje na pokładzie samolotu. Warto pamiętać, że ten rodzaj biletu lotniczego nie podlega zwrotowi, ani możliwości zmiany rezerwacji.

Loty z Warszawy do Wrocławia ― czy się opłaca?

Opłaca się, choć nie zawsze… Przede wszystkim musimy wiedzieć, kiedy rezerwować loty krajowe, tak aby ich cena była dla nas zadowalająca. W tym celu można skorzystać z wyżej wymienionej już wyszukiwarki esky, która wskaże najkorzystniejsze dla nas terminy.

Przelot z Warszawy do Wrocławia jest także dobrą opcją, jeśli musimy jak najszybciej przemieścić się między tymi miastami. Trwa krótko, a do tego PLL LOT są jednym z najbardziej komfortowych przewoźników niskobudżetowych. Ponadto, jeśli zamierzamy zostać dłużej we Wrocławiu, warto wziąć pod uwagę bilet w pakiecie standard, który daje nam możliwość zabrania ze sobą bagażu rejestrowanego do 23 kilogramów. Cena takiego przelotu jest droższa o 20 euro od kwoty biletu podstawowego. Dodatkowo dzięki niej możemy wybrać miejsce, w którym chcemy siedzieć.