Zainwestowałeś w dobrej jakości sprzęt, dokupiłeś do niego komplet stroju narciarskiego i mniej lub bardziej potrzebne na stoku drobiazgi, ale czy pomyślałeś o tym, co zrobić z nartami i resztą sprzętu po sezonie? Podpowiadamy na podstawie doświadczeń serwisu narciarskiego w Warszawie.

Posezonowy przegląd

Serwisy narciarskie w Warszawie i innych polskich miastach przeżywają prawdziwe oblężenie w pierwszych tygodniach wiosny. I dobrze, bo czyszczenie i konserwacja sprzętu narciarskiego po sezonie są naprawdę istotne. Bardzo cieszy fakt, że coraz większa liczba amatorów jazdy na nartach inwestuje w dobry sprzęt i potrafi o niego zadbać. Na całe szczęście rośnie popularność serwisów narciarskich.

Warszawa to oczywiście miejsce, gdzie nietrudno znaleźć specjalistów w tej dziedzinie, ale wiele wartościowych oddziałów dużych serwisów pojawia się obecnie także w mniejszych miastach. Specjalista w serwisie sprawdzi wizualnie stan nart i wiązań. Niejednokrotnie doradzi, jeśli zauważy, że narty mają już za sobą lata świetności. W serwisie narciarskim narty zostaną poddane odpowiedniej konserwacji, która obejmować będzie:

  • naprawę uszkodzeń;
  • ostrzenie krawędzi;
  • szlifowanie i smarowanie.

A to tylko niektóre usługi, z których warto skorzystać zależnie od stanu nart. Oczywiście większość tych zabiegów jesteśmy w stanie wykonać sami, ale bez doświadczenia może zająć to zbyt dużo czasu, a skutek może nie być zadowalający. Jeśli szukasz dobrego serwisu narciarskiego w Warszawie, właśnie go znalazłeś: https://skiracecenter.pl/info/serwis-narciarski-ski-race-center/.

Miejsce i sposób przechowywania

Narty po sezonie powinny być co najmniej wyczyszczone i wysuszone (pozbawione smaru, soli i zanieczyszczeń). Bez tego narty pozostawione nawet w suchym i ciemnym miejscu z czasem zaczną gnić, a proces ten zacznie się od środka nart, co bardzo trudno zauważyć na pierwszy rzut oka. Niszczenie nart od środka zmniejsza ich wytrzymałość i trwałość, a to może wpływać na bezpieczeństwo jazdy.

Samo przechowywanie może być równie istotne. Warto wybrać do tego pomieszczenie o stałej temperaturze, bez nadmiernej wilgoci i kurzu. Oczywiście narty warto zapakować, co uchroni je przed gromadzeniem zanieczyszczeń. W serwisach narciarskich często pytamy, czy piwnica lub garaż będą dobrym miejscem do przechowywania nart. Jeśli są one dobrze zabezpieczone, to oczywiście tak, ale warto wystrzegać się pomieszczeń o dużej wilgotności.

Pozostałe części stroju narciarza

Narty, kijki, a także rękawice czy kask – to niezbędne elementy narciarskiego ekwipunku. W sezonie letnim gdzieś trzeba je przechowywać. Na strój narciarski warto wybrać miejsce w szafie, które zwykle omijamy w codziennych czynnościach. Zapobiegnie to zakurzeniu i zniszczeniu, a jednorazowe wypranie stroju będzie wtedy wystarczające. Kijki należy przechowywać razem z nartami, a gogle czy kask odpowiednio zabezpieczyć. Jeśli w Twoim stroju brakuje jakiegoś elementu, zajrzyj do sklepu, który skupia w sobie produkty największych marek związanych z narciarstwem: https://skiracecenter.pl/.

pozycjonowanie stron warszawa