Wybieramy idealną bazę wypadową Warszawa jest atrakcyjnym miastem dla podróżujących. Co roku stolica Polski gości coraz większe grupy turystyczne z całego świata. Niezależnie czy przyjeżdżamy do Warszawy w celach biznesowych, czy też jesteśmy nastawieni na zwiedzanie miasta, borykamy się z tymi samymi problemami – jaki hotel w centrum Warszawy wybrać? Jak poruszać się po mieście? Odpowiedzią na oba te pytania jest dobry wybór naszej bazy wypadowej, czyli odpowiednie hotele. Centrum Warszawy oferuje bardzo duży wybór w tym zakresie.

Czemu centrum?

Tym, co z pewnością może na początku wzbudzać wątpliwości, jeśli chodzi o wybór hotelu blisko centrum, jest cena. Oczywiście, im bliżej serca miasta – czyli Rynku, tym ceny są wyższe. Jeśli jednak zaplanujemy podróż odpowiednio wcześniej oraz poświęcimy trochę czasu na poszukiwania w Internecie hoteli w centrum Warszawy, z pewnością trafimy na atrakcyjne okazje i oferty.

Należy także pamiętać o tym, że pozorna oszczędność i wybór kwatery z dala od centrum może być potem źródłem frustracji. Jak każde wielkie miasto, Warszawa jest tłoczna. Dotyczy to zarówno popularnych pieszych szlaków, jak i dróg. Samochodów jest sporo, komunikacja miejska, mimo doskonale działającego metra, dla wielu osób bywa mało komfortowa. Stanie w długich korkach to z pewnością nie jest dobry sposób na spędzenie miłego wypadu do Warszawy. Stąd właśnie hotele centrum Warszawy mimo relatywnie wyższych cen, cieszą się niesłabnącą popularnością – np. Residence St Andrews na ulicy Chmielnej.

Każdy turysta ma inne potrzeby

Każdy z nas ma nieco inne zwyczaje, jeśli chodzi o podróżowanie oraz wybór hoteli. Wszystko zależy oczywiście od tego, jakie są nasze potrzeby. Biznesmen przybywający do Warszawy w pojedynkę, z pewnością potrzebuje mniej przestrzeni niż pięcioosobowa rodzina. Z drugiej strony ten pierwszy będzie potrzebował takich udogodnień, jak np. ksero w hotelu lub mała sala konferencyjna, szybko działające wifi itp. Dla rodzin z dziećmi istotne będą zupełnie inne rzeczy – duża, wygodna łazienka (a najlepiej dwie), miejsce do przewijania, organizowane animacje dla najmłodszych i tym podobne udogodnienia.

Hotele w Warszawie czekają na turystów

Hotele centrum Warszawy oferują bardzo różnorodne pokoje i apartamenty z wieloma udogodnieniami, które uczynią pobyt w stolicy komfortowym i zagwarantują moc bardzo dobrych wspomnień. Warto czasem zapłacić trochę więcej i nie martwić się o dojazdy do najpopularniejszych zabytków w centrum. Po podliczeniu kosztów może się bowiem okazać, że czas i pieniądze, które stracimy na przemieszczaniu się są większe niż różnica w cenach między hotelem z dala od centrum i tym blisko Starego Miasta.