Aranżacja przestrzeni łazienkowej jest bardzo ważna zarówno z estetycznego, jak i czysto praktycznego punktu widzenia. Dobranie odpowiednich elementów do łazienki będzie rzutowało w przyszłości na nasz komfort jej użytkowania, a także ogólnie pojęte bezpieczeństwo.

Dywaniki łazienkowe – po co nam one w takim miejscu? 

Dywaniki łazienkowe to jeden z elementów wystroju łazienki, który łączy w sobie cechy estetyczne jak i praktyczne. Dywanik zabezpiecza nas przed poślizgnięciem się na mokrej podłodze zaraz po wyjściu z kąpieli. Ponadto pozwala na zachowanie komfortu przez izolowanie naszych stóp od chłodnej podłogi oraz umożliwia utrzymanie porządku poprzez wchłanianie wilgoci. Dywaniki łazienkowe mogą mieć różne wzory, jednak zasadniczo wszystkie cechuje podobny koncept.

Czym powinien charakteryzować się dywanik łazienkowy?

Przede wszystkim każdy dywanik łazienkowy powinien być  wykonany z łatwo czyszczącego się materiału, w ciemniejszym kolorze od podłogi. Dzięki takim cechom zachowa on na długo swój nowy świeży wygląd przy tym nie będzie się bardzo brudził. Dywaniki ze względu na pochłanianą przez siebie wilgoć często bardzo mocno tracą na miękkości, dlatego też osoby używające ich w swoich łazienkach powinny bardzo dbać o nie i regularnie prać je ze zmiękczaczem.

Kolejną bardzo istotną rzeczą z punktu widzenia funkcjonalności dywanika łazienkowego jest jego odporność na ślizganie się po gładkiej powierzchni. Większość dywaników łazienkowych posiada na swojej dolnej części gumową matę, która dobrze trzyma się powierzchni. Pamiętajmy, że nie musi on mieć dużych rozmiarów – jego wielkość może być zbliżono do gabarytów wycieraczki.

Z jakiego materiału powinien być wykonany dywanik łazienkowy?

Podstawowym materiałem, z jakiego wykonywane są dywaniki łazienkowe jest bawełna – w sklepach dostępnych jest najwięcej właśnie tego typu dywaników. Bawełna bardzo dobrze chłonie wodę, dzięki czemu idealnie nadaje się do zastosowania w łazience. Zasadniczo bawełna jest znacznie lepszym materiałem niż sztuczne tkaniny, które mają tendencję do trzymania w sobie wody. Długotrwała wilgoć z kolei przyczynia się do wzrostu grzybów, co jest bardzo niehigieniczne i może powodować choroby.

Gdzie najlepiej kupić dywanik łazienkowy?

Dywan łazienkowy można zakupić i sprawdzić pod kątem jakości osobiście w sklepie z meblami czy wyposażeniem wnętrz i artykułami gospodarstwa domowego. Bardzo wygodnym rozwiązaniem są również zakupy przez internet, ponieważ oszczędzamy dzięki nim czas, a zarazem zyskujemy atrakcyjne ceny i duży wybór produktów.

Niezależnie od formy kupna, jaką wybierzemy, pamiętajmy o tym, aby produkt spełniał nasze oczekiwania pod kątem użyteczności, estetyki, a także wytrzymałości, co w późniejszym czasie przełoży się na zadowolenie z zakupu i pięknie wyglądającą łazienkę.

Źródło: Kodemii – dywan beżowy