Wciąż można usłyszeć o tym, że firmy poszukują pracownika na stanowisko operatora wózka widłowego. Stosunkowy tani koszt kursu, który daje nam dożywotnie kwalifikacje potrzebne do kierowania widlakiem, jest z pewnością bardzo ciekawą opcją, która pozwala  łatwiej znaleźć pracę bądź zwiększyć swoją wypłatę. Czy warto zrobić taki kurs?


Duża szansa na pracę i dobre zarobki

Kurs na operatora wózka widłowego jest jednym z najbardziej popularnych szkoleń dla osób bezrobotnych. Dlaczego tak jest? Ponieważ jest on stosunkowo tani, szybko się go robi, a co najważniejsze, jest po nim bardzo dużo możliwości pracy za dobre pieniądze. Jest to fantastyczna inwestycja, bo pieniądze, które zainwestujemy w kurs, zwrócą się nam raz-dwa w dobrej firmie, do której zostaniemy zatrudnieni. Zaletą szkolenia jest to, że jest on bezterminowy, więc robiąc go teraz, możemy iść pracować jako magazynier nawet po kilku latach.

Dodatek do CV

Nawet jeśli nie zamierzamy pracować jako operator „widlaka”, to warto zrobić kurs, a to dlatego, że jest to korzystny dodatek do CV podczas szukania satysfakcjonującej nas pracy. Po pierwsze: na etacie, na który aplikujemy, może być atutem, gdyż szefostwo będzie brało pod uwagę to, że mamy dodatkowe kwalifikacje i możemy w razie dużych problemów wspomóc operatorów wózków.

Jeśli dodamy kwalifikacje na wózek widłowy w CV, to nawet aplikując na całkowicie inne stanowisko, zrobimy dobre wrażenie na potencjalnym, przyszłym pracodawcy. Dlaczego? Ponieważ wyglądamy wtedy na kompetentną osobę, która ciągle poszerza swój zakres umiejętności. Pracownik, który doszkala się jest wspaniałym materiałem na przyszłego pracownika, w którego firma może inwestować pieniądze w jego rozwój, bo ma świadomość, że on z tego skorzysta i oczywiście firma również.

Nie tylko Polska

Mając kurs na wózek widłowy, możemy pomyśleć o dobrze płatnej pracy za granicą. Będzie to doskonała przepustka, aby rozpocząć nowe życie. Kurs będzie też pomocny dla tych, którzy chcą sobie dorobić dużo, w krótkim czasie np. podczas wakacji można wyjechać do Anglii lub Holandii, aby pracować jako operator wózka widłowego. Z odpowiednimi kwalifikacjami łatwiej o lepszą pracę. Zdanie egzaminu Urzędu Dozoru Technicznego da nam taką możliwość.

Koszt

Kurs na wózki widłowe jest niewielki, biorąc pod uwagę to, że daje nam dożywotnie kwalifikacje. Zwykle ceny takiego kursu wahają się w okolicach 300 do 600 zł. Także taka kwota zwróci się nam po znalezieniu pracy praktycznie od razu. Możemy także poprosić o refundowany kurs w urzędzie pracy.

Praca siedząca

Nasze nogi docenią to, że w pracy siedzimy i nie musimy stać. Nie jest to trudna i wymagająca praca fizyczna, po której będziemy całymi dniami dochodzili do siebie. Dlatego będzie ona idealna dla wszystkich tych, którzy mają problemy zdrowotne uniemożliwiające im ciężką pracę fizyczną lub stojącą.

Podsumowanie

Czy warto robić kurs na operatora wózka widłowego? Jeśli trudno nam znaleźć pracę lub zarabiamy mało, to ukończenie szkolenia na „widlaka” będzie dobrym pomysłem. Szybciej znajdziemy pracę lub zwiększymy nasze zarobki. Co więcej, jeśli mamy problemy zdrowotne i potrzebujemy pracy siedzącej za godne wynagrodzenie, to także warto ukończyć kurs. Mała kwota, która jest do zapłacenia, szybko nam się zwróci. Dzięki temu, że kurs jest dożywotni, to zawsze będziemy mogli skorzystać z dobrodziejstw płynących z jego ukończenia.

Źródło: Kurs na wózki widłowe – Akademia Efect