Intensywne szkolenia stomatologiczne w wielu wypadkach są najlepszym wyborem. Zwłaszcza, jeśli w ramach szkolenia będzie przeprowadzany egzamin nadający uprawienia i niezbędne certyfikaty. To doskonały wybór nie tylko dlatego, że zajęcia takie cechują się większą intensywnością i możliwością bliskiej współpracy twarzą w twarz z instruktorem, ale przede wszystkim dają o wiele lepsze i szybsze efekty, a także pozwalają na dopasowanie tempa nauki indywidualnie do kursanta.

Szkolenia stomatologiczne

Programy szkoleniowe dla stomatologów zawsze opracowywane są bardzo szczegółowo i zwykle poruszają węższe zagadnienia na przykład chirurgię jamy ustnej, chirurgię periodontologiczno-implantologiczną czy chirurgię śluzówkowo-dziąsłową. Dzięki temu kursanci mogą skupić się na jednym zagadnieniu i poznać je bardzo dokładnie. Najczęstszą formą szkoleń są szkolenia grupowe i choć zazwyczaj odbywają się one w wąskim gronie i komfortowych warunkach, , to praca w bardzo małej, komfortowej grupie lub zajęcia indywidualne są zawsze bardziej efektywne.

Podczas takich zajęć intensywność i przebieg szkolenia dobierane są indywidualnie do możliwości kursantów,  a wielu dentystów ceni sobie możliwość indywidualnego toku nauki.

Wiele szkoleń odbywających się twarzą w twarz daje możliwość poznania warsztatu eksperta czy nawet spędzenia z nim dnia zabiegowego. Bezcennym doświadczeniem jest podpatrywanie z bliska nauczyciela i bieżące omawianie nurtujących kwestii.

Szkolenia dentystyczne implantologia

W trybie indywidualnym lub intensywnym warto wybrać zwłaszcza szkolenia tak specjalistyczne jak te z zakresu implantologii. Podczas szkolenia zwykle omawiane są nie tylko zabiegi implantacji, ale również różne sposoby augmentacji zębodołu, podniesie dna zatoki szczękowej, implantacja natychmiastowa, szycie chirurgiczne czy pobieranie przeszczepów. Ale oprócz samego teoretycznego omówienia tych metod są one również demonstrowane i praktykowane niemalże na każdym etapie. Na bieżąco korygowane i eliminowane są również błędy kursanta – dlatego intensywne szkolenia z udziałem pacjentów są tak bardzo oblegane.

Źródło: DSI – Szkolenia stomatologiczne