Otulacze bambusowe dla niemowląt stały się ostatnimi czasy bardzo popularne. Jest to doskonały prezent na pierwsze dni maluszka. Otulacz dla dziecka jest niczym mgiełka zabezpieczająca, otaczająca, a w upały – chłodząca. Co jest tak niezwykłego w tym bardzo prostym produkcie? W poniższym artykule znajdziecie najważniejsze informacje na temat otulaczy bambusowych.

Cudowne właściwości otulaczy bambusowych

Letnie upały to dość ciężki okres nie tylko dla dorosłych, lecz także dla malutkich dzieci. Ich wrażliwa i cienka skóra może ulegać dużo szybszemu podrażnieniu. Ponadto niemowlęta dużo szybciej się odwadniają i są niezwykle wrażliwe na wysokie temperatury.

Otulacze bambusowe mogą przynieść ulgę podczas gorących dni. Tkanina bambusowa posiada właściwości termoregulacyjne, bowiem utrzymuje temperaturę niższą o ok. 2-3 ºC w stosunku do otoczenia. Jest to również tkanina oddychająca, która może wchłonąć wodę do 60% lepiej niż jej odpowiedniki bawełniane.

Kolejną zaletą otulaczy bambusowych jest ochrona dziecka przed szkodliwym promieniowaniem UV, która jest bardzo istotna w trakcie długich spacerów w słoneczne dni.

Otulacz bambusowy to produkt ekologiczny, ma właściwości antybakteryjne, antyalergiczne, jak również antyodorowe – są one bardzo istotne podczas pielęgnacji maluszków i karmienia piersią.

Zdrowy sen maluszka w każdym miejscu i w każdej sytuacji

Niemowlęta nie potrzebują zbyt wiele do szczęścia. Jedną z najbardziej istotnych dla nich rzeczy jest spokojny sen, który pozwala im na regenerację i przyswajanie dużej ilości informacji. Podczas dużych upałów znacznie trudniej jest zagwarantować maluchowi optymalne warunki do zdrowego snu.

Na rynku istnieje wiele różnego rodzaju otulaczy, niemniej te wykonane z tkaniny bambusowej są dużo przyjemniejsze w dotyku i zapewniają znacznie lepsze warunki do snu. Przykładem mogą być La Millou otulacze bambusowe. Dzięki swoim doskonałym właściwościom chłodzą maleńkie ciałka niemowląt, pozwalają na swobodne oddychanie skóry, jak również zapobiegają zbyt intensywnemu poceniu się.

Niezwykle ważną zaletą otulaczy bambusowych jest ich uniwersalność. Ten dość niepozorny kawałek tkaniny można wykorzystać na wiele sposobów, a dzięki temu że nie zajmie wiele miejsca, stanowić będzie idealne wyposażenie na wszelkie spacery i wycieczki. Możemy stworzyć przepiękny kokon dla dziecka, dzięki czemu maluch poczuje się jakby był w brzuchu mamusi. Możemy nim okryć także dziecko podczas snu w łóżeczku czy w bujaczku. Dobrze sprawdzi się także jako okrycie w nosidełku i też nawet w foteliku samochodowym.

Otulacze bambusowe to produkty, które dedykowane są do znacznie dłuższego użytkowania. Ich niezwykle gładka powierzchnia sprawia, że są one bardzo estetyczne, a zarazem niezwykle trwałe.

Podsumowując powyższy artykuł, warto zaznaczyć, że otulacze bambusowe są niezwykle przydatnym elementem wyprawki dla niemowlęcia. Pozwalają na przyjemne utulenie maluszka, nawet w bardzo niedogodnych warunkach. Jako że posiadają właściwości termoregulacyjne świetnie sprawdzą się również podczas dużych upałów, tworząc barierę, chroniącą przed zbyt wysoką temperaturą i  szkodliwymi promieniami UV. Poza tym tkanina bambusowa odprowadza także wilgoć, dzięki czemu minimalizuje pocenie się skóry i pozwala jej oddychać. Stosując bambusowe otulacze w różnych sytuacjach, dajemy dziecku bardzo przyjemne i ekologiczne warunki do odpowiedniego rozwoju.