Projektanci mody zaczęli odchodzić od wyrafinowanych kreacji, a ich nową inspiracją stali się zwykli ludzie, których można spotkać na ulicy. Dzięki temu, ostatnio bardzo modne stały się tzw. stylizacje street. Są one nie tylko oryginalne, ale przede wszystkim bardzo skrupulatnie przemyślane, mimo iż na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że osoby lubiące streetwear ubierają się dość chaotycznie, a nawet niechlujnie.

Odświeżanie garderoby

Często przyzwyczajamy się do jakiegoś stylu, ale w którymś momencie pojawia się potrzeba zmiany. Z tego powodu nierzadko czujemy chęć urozmaicenia swojego otoczenia czy wyglądu. Warto jest spróbować nowych stylizacji i poeksperymentować, bo być może zupełnie nieświadomie natrafimy na styl, który zaspokoi ową potrzebę zmiany i będzie przy okazji nas w bardzo dobry sposób wyrażał. Szukasz wygodnego, niezobowiązującego outfitu – postaw na streetwear.

To, co szczególnie wyróżnia modę uliczną, to fakt, że ubrania są niesamowicie wygodne, a także bardzo kolorowe i niepowtarzalne. Luźne spodnie i t-shirty czy bluzy to coś, co pierwsze przychodzi do głowy, gdy słyszymy termin „streetwear”.

Skąd wziął się streetwear i dlaczego jest tak popularny?

Za początki nurtu można uznać modę lat 70. i 80., a do jego powstania przyczyniła się szczególnie młodzież jeżdżącą na deskorolkach i wychowana w kulturze hip-hop. Obecnie moda uliczna stała się czymś w rodzaju sposobu ubierania, ale również sposobu bycia. Swoją popularność zawdzięcza prawdopodobnie temu, że nie ma konkretnie określonego adresata. Każdy może nosić stylizacje street, niezależnie od wieku, płci czy poglądów. Co ciekawe, za prekursora mody ulicznej uznaje się producenta desek surfingowych, Shawna Stussy’ego. Mężczyzna postanowił wydrukować na koszulkach logo swojej firmy, co było niezwykle innowacyjnym pomysłem i sprawiło, ze ludzie bardziej zainteresowali się ozdabianiem zwykłych ubrań.

Gdzie kupować odzież street?

Jednym z miejsc, do którego powinniśmy udać się w pierwszej kolejności, jeżeli jesteśmy zainteresowani modą uliczną, są skateshopy. Skateshop to sklep, w którym znajdują się wszystkie najmodniejsze stylizacje street i dlatego możemy mieć pewność, że nie tylko będziemy modnie ubrani, ale również nie pominiemy żadnego modelu czy marki. Poza deskorolkami czy akcesoriami do nich, sprzedawane są tam ubrania, które idealnie sprawdzą się jako element stylizacji street. W ofertach tego typu sklepów znajdują się, między innymi: czapki, bluzy, t-shirty, spodnie i buty.

Skateshop to sklep nie tylko dla fanów jazdy na deskorolce. W ofercie możemy znaleźć naprawdę ciekawe t-shirty czy bluzy, których próżno szukać w popularnych sieciówkach. Jeśli zależy Ci na wyróżnieniu swojej stylizacji i urozmaiceniu garderoby, skateshop to miejsce, które warto odwiedzić.

źródło: pl.skate-europe.com – deskorolki