Ogromną popularnością cieszą się gadżety oraz kompatybilne z nimi aplikacje wpierające swoich użytkowników w odchudzaniu i uprawianiu sportu. Ich oferta jest bardzo szeroka – od krokomierzy przez gadżety do automatycznego śledzenia naszej aktywności fizycznej na treningu po dzienniki diety. Nieco mniej popularne są aplikacje z sensorami, które pozwalają dbać o zdrowie i samopoczucie w inny sposób – np. monitorując nasz sen czy oddech i przypominając o dobrych nawykach zdrowotnych. Oto przegląd kilku najciekawszych.

Bellabeat dla kobiet w ciąży

Bellabeat to stworzony z myślą o ciężarnych kobietach gadżet australijskiej firmy Yellowfin Global. Kieszonkowe urządzenie, dzięki któremu można słuchać i nagrywać bicie serca dziecka, a także monitorować jego ruchy podłączane jest do telefonu. Dedykowana do niego aplikacja pozwala prowadzić dokładny dziennik przebiegu ciąży. W ramach aplikacji działa też forum społecznościowe Bellabeat Global umożliwiające przyszłym mamom wymianę informacji i doświadczeń.

Gadżet UpRight dla osób garbiących się

UpRight to gadżet, który powstał z myślą o osobach mających problemy z utrzymaniem prostej sylwetki. Mały, elastyczny sensor przykleja się za pomocą hipoalergicznego plastra do dolnej części pleców. Gdy postawa użytkownika nie jest prosta połączona z sensorem aplikacja mobilna wywołuje wibracje będące sygnałem do wyprostowania się. Gadżet ocenia to, jaką postawę przyjął użytkownik za pomocą analizy natężenia i kąta nacisku pleców.

Sense

Sense dla osób mających problemy ze snem

Złożone z trzech części Sense to gadżet pomagający w zwalczeniu problemów ze snem. Ozdobna kula stawiana na szafce nocnej analizuje wilgotność, temperaturę, natężenie światła oraz odgłosy mogące zakłócać sen. Sensor Sleep Pill przypinany do poduszki śledzi cykl snu. Specjalna aplikacja Sense analizuje informacje przekazywane jej przez kulę oraz sensor, dzięki czemu po przebudzeniu otrzymujemy raport na temat jakości naszego snu. Informacje przekazywane przez gadżet pozwolą nam na wyeliminowanie czynników, które sprawiają, że budzimy się niewyspani.

The Spire dla zestresowanych

The Spire to małe urządzenie monitorujące oddech. Przypięte do wewnętrznej strony ubrania przylegając do ciała odbiera jego bodźce. Jest w stanie rozpoznać, czy nasze ciało jest rozluźnione czy spięte, szybko zareaguje na objawy stresu. Łącząc się przez bluetooth z aplikacją w telefonie przypomni nam o relaksującym, głębokim oddechu oraz zaproponuje różne ćwiczenia oddechowe, które poprawią nasze samopoczucie.