Tablety to stosunkowo nowy sprzęt elektroniczny. Bardzo często uważa się, że nie istnieją żadne istotne różnice pomiędzy tabletem a laptopem. W rzeczywistości sprawa wygląda całkowicie inaczej. Tablet to o wiele bardziej mobilna i bardziej komfortowa w korzystaniu wersja laptopa. W jakich sytuacjach posiadanie tabletu okaże się szczególnie pożyteczne? I dlaczego właściwie warto mieć tablet? Poznajcie naszą listę 5 powodów, dla których warto korzystać z tableta.

  1. Cena

Nie jest żadną tajemnicą, że tablety są rozwiązaniem o wiele tańszym, niż nawet najbardziej atrakcyjne cenowo laptopy. Chociażby z tego powodu to właśnie tablet stanowi najkorzystniejsze rozwiązanie, jeżeli potrzebujemy mobilnego sprzętu, z którego będziemy mogli bezproblemowo korzystać w szkole, na studiach lub w pracy. Oczywiście, istnieją również bardziej zaawansowane i lepiej wyposażone modele tabletów, jednak podstawowy model, na którym możemy pisać i oglądać filmy powinien kosztować nas nie więcej, niż 500-600 złotych. Różnica w porównaniu z najtańszymi modelami laptopów wynosi więcej niż kilkadziesiąt procent.

  1. Mobilność i wydajność

Podstawowym celem, jaki przyświecał twórcom pierwszych na rynku tabletów, było stworzenie sprzętu, który łączy w sobie zalety możliwie jak największej mobilności z maksymalną wydajnością. Tablet jest więc po prostu wygodny: bez problemu przyjmuje kształt lekkiej teczki, którą możemy schować do torby/plecaka lub po prostu nieść pod ręką. Również czas uruchamiania systemu w przypadku tabletów został podyktowany koniecznością uzyskania jak największej mobilności: od momentu włączenia sprzętu do uruchomienia się systemu mija więc zaledwie kilka sekund. Tablety standardowo charakteryzują się także bardzo długim czasem pracy na baterii, dzięki czemu w przypadku standardowego korzystania (szkoła, studia, praca) nie musimy nosić ze sobą jakichkolwiek kabelków. Dzięki możliwości łatwego „doczepienia” klawiatury pod względem funkcjonalności tablet w niczym nie ustępuje laptopowi.

  1. Mobilne centrum rozrywki

Oczywiście, tablety znajdują zastosowanie nie tylko w takich miejscach, jak szkoła, praca czy uniwersytet. Jeżeli dużo czasu spędzamy w tramwajach/autobusach/pociągach, tablet pozwoli nam się rozerwać podczas nudnej podróży. Możliwość podłączenia zewnętrznego nośnika pamięci sprawia, że nawet sprzęt posiadający niewielką pojemność może nam bez problemu służyć do oglądania seriali lub filmów w najwyższej rozdzielczości. Dodatkowo, dzięki lekkości oraz niewielkim rozmiarom oglądać filmy lub seriale na tablecie możemy również w takich sytuacjach, gdy byłoby to niemożliwe w przypadku laptopa, a więc na przykład wtedy, gdy nośnik trzeba trzymać na rękach lub przechylić pod pewnym kątem.

  1. Dostęp do sieci zawsze i wszędzie

Inna niezwykła istotna zaleta tabletów, to ciągły dostęp do sieci oraz możliwość korzystania z wielu różnorodnych aplikacji. Dzięki temu robienie zakupów, szukanie restauracji i tym podobne czynności staną się nie tylko o wiele łatwiejsze, ale również niejednokrotnie pozwolą nam oszczędzić pieniądze (wystarczy przed zakupami, na przykład ubrań lub elektroniki, zainstalować odpowiednią aplikację porównującą ceny danej rzeczy w różnych sklepach).

  1. Stylowy dodatek

Wreszcie last but not least, czyli kwestia stylu. Jak wiadomo, wiele tabletów cechuje się niezwykle wyszukanymi walorami estetycznymi. Nie jest to dziełem przypadku. Tablet w założeniu miał być bowiem nie tylko sprzętem elektronicznym, ale również stylowym, gustownym gadżetem, który znakomicie sprawdzi się na przykład jako element stroju.

Podsumowanie

Oto nasze 5 powodów, dla których warto mieć tablet. Czy można znaleźć takich powodów więcej? Oczywiście, zapewne nie stanowiłoby to większego problemu. Jednak z różnych względów uznaliśmy, że to właśnie te 5 powyższych kwestii ma największe znaczenie jeżeli chodzi o korzyści z posiadania tableta.

Źródło: AllView – Telefony komórkowe