Koniec roku to najlepszy czas na zakup nie tylko samochodu, ale też motocykla. Układ jest jasny: dealerzy chcą jak najszybciej sprzedać znajdujące się  w salonie modele, a klienci kupić je jak najtaniej. Dzięki temu ci drudzy mają szansę skorzystać z wyjątkowych okazji i zaoszczędzić nawet kilkanaście tysięcy złotych! Koniec roku to idealny czas na spełnienie swoich marzeń o czterech lub dwóch kółkach.

Specjaliści podkreślają, że wyprzedaż rocznika w salonach jest atrakcyjna, ale tylko w przypadku marek, których produkty szybko nie tracą na wartości. Możemy do nich zaliczyć na pewno samochody i motocykle Honda. Aby zyskać jak najwięcej musisz się nie tylko udać osobiście do salonu, ale przede wszystkim – odpowiednio się przygotować.

Negocjacje

Wyprzedaż samochodów to sprzedaż specyficzna. Klient wie, że dealer chce sprzedać auto jak najszybciej. Dealer zaś wie, że klient czeka na duże rabaty, które on może zaoferować. Przygotowanie się do negocjacji w tym zakresie jest więc bardzo ważne. Co warto wiedzieć wybierając się na wyprzedaże?

Zacznij od poznania oferty konkretnego dealera. Jeśli na przykład interesuje Cię samochód Honda, ale nie masz sprecyzowanego modelu, przyjrzyj się im jeszcze w domu. Sprawdź wyposażenie podstawowe, ale też znacznie rozszerzone, bo najczęściej właśnie takie modele otrzymasz na wyprzedaży. Często dostaniesz więc szansę na kupienie bardzo bogatej wersji w cenie standardowej wersji wyposażenia. Pamiętaj też, że każdy dealer może zaoferować inne samochody i zniżki. Warto odwiedzić kilka salonów. Argument, że inny dealer samochodowy oferuje w tej samej cenie model ze znacznie lepszymi możliwościami może faktycznie wpłynąć na ostateczną cenę. Możesz nie dostać upustu gotówkowego, ale na przykład ciekawe gratisy. Mogą być to różne akcesoria, dodatkowy komplet opon, dywaniki samochodowe czy gwarancja, ale w pakiecie rozszerzonym.

Jak wybrać, aby faktycznie zyskać?

Wybierając samochody i motocykle z wyprzedaży, masz ograniczone możliwości – możesz wybierać wyłącznie spośród tych, które znajdują się w salonie. To ograniczenie dotyczy więc nie tylko konkretnego modelu, ale nawet takich szczegółów, jak pojemność czy wyposażenie. Z drugiej strony jednak otrzymujesz też możliwość kupienia samochodu „od ręki”, bez konieczności zamawiania i czekania na odbiór.

Nie oznacza to jednak, że warto zdecydować się na każdy samochód czy motocykl, który nam został zaoferowany. Mimo wszystko zakup powinien być przemyślany. Koniec roku oznacza, że za chwilę kupione auto straci na wartości. Jeśli faktycznie chcesz zyskać, musisz więc dokładnie przekalkulować wartość upustu i stratę, którą poniesiesz wraz z rozpoczęciem nowego roku. To właśnie dlatego warto swój wybór ograniczyć do tych aut, których wartość spada najwolniej.

Samochody i motocykle z wyprzedaży nie zawsze mają zerowy stan licznika. Możesz często dostać możliwość zakupienia samochodów, które były wykorzystywane do jazd próbnych. To też powód, dla którego warto dokładnie sprawdzić stan wybranego pojazdu. Mimo że jest ono „prawie” nowy, może mieć już na sobie ślady użytkowania.

Pamiętaj też, że nie ważne jak dobrze się przygotujesz do wyprzedaży, zakup samochodu czy motocykla w bardzo atrakcyjnej cenie nie zawsze dojdzie do skutku. Dlaczego? Nie masz gwarancji, że spośród posiadanych przez dealerów modeli znajdziesz ten, który Ci odpowiada. To trochę loteria, ale jakże przyjemna! Tym bardziej, że auto i motocykl cieszą nie przez chwilę, ale codziennie, przez kilka następnych lat.

pozycjonowanie stron warszawa