Panika nigdy nie jest dobrym doradcą i najczęściej prowadzi do większych komplikacji niż próba rozwiązania problemu w sposób spokojny i logiczny. Każdy, kto doświadczył awarii samochodu lub przypadkowego jego zatrzaśnięcia wie, że odruch gorączkowej próby naprawienia go jest niestety niemal bezwarunkowy. Tymczasem awaryjne otwieranie czy uruchamianie pojazdów wymaga zazwyczaj interwencji specjalistycznej firmy. Samodzielne, nerwowe próby naprawienia zamka albo silnika najczęściej kończą się bowiem ich poważnym, trwałym uszkodzeniem. W takich przypadkach koszty naprawy mogą okazać się znacznie wyższe niż skorzystanie z naprawy na drodze świadczonej przez pomoc drogową.

Awaryjne otwieranie pojazdów

Awaryjne otwieranie pojazdów będzie konieczne, jeśli zgubimy bądź uszkodzimy kluczyk lub przypadkowo zatrzaśniemy go we wnętrzu samochodu. Większość współczesnych pojazdów wyposażona jest bowiem w mechanizm powodujący automatyczne blokowanie zamka, po opuszczeniu go przez wszystkich pasażerów. Automatyczne zablokowanie dostępu do samochodu w wyniku roztargnienia jest więc bardzo powszechne. Również uszkodzenie zamka może nastąpić bardzo łatwo (np. na skutek dużej amplitudy temperatur). Warto podkreślić, że im starszy model, tym awarie będą częstsze. W tych okolicznościach awaryjne otwieranie pojazdów będzie koniecznością. W przypadku braku odpowiedniej wiedzy, doświadczenia i sprzętu warto skorzystać z usług pomocy drogowej.

Awaryjne uruchamianie pojazdów

Unieruchomienie pojazdu na drodze to zawsze stresująca sytuacja. Pomoc drogowa może uratować naszą dalszą podróż, zwłaszcza gdy doszło do rozładowania akumulatora czy przebicia koła lub kiedy zabrakło nam paliwa. Profesjonalny pracownik pomocy drogowej na pewno zaradzi tym problemom, odpalając auto przy użyciu kabli rozruchowych, uzupełniając paliwo lub dokonując ekspresowej wymiany części, która uległa awarii. Niegroźne awarie i drobne usterki zapewne uda się wyeliminować bezpośrednio na drodze, bez konieczności odstawienia samochodu do warsztatu czy jego holowania bądź lawetowania.

Pomoc drogowa stawia na profesjonalizm i bierze pełną odpowiedzialność za naprawy na drodze

Konieczność awaryjnego otwarcia lub uruchomienia pojazdu na drodze, dla większości kierowców jest bardzo dużym wyzwaniem. Zestresowany kierowca będący pod presją czasu bez stosownego przeszkolenia serwisowego i narzędzi prawdopodobnie nie będzie w stanie samodzielnie poradzić sobie awarią. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług świadczonych przez wykwalifikowaną pomoc drogową. Profesjonaliści są bowiem nie tylko wzorowo przygotowani do interwencji, ale przede wszystkim nie kierują się emocjami, tak jak właściciel pojazdu. Warto podkreślić, że niefachowe, chaotyczne działania najczęściej prowadzą do trwałego uszkodzenia całych podzespołów pojazdu i skutkują zwielokrotnieniem kosztów oraz czasu późniejszych napraw. Pozorna samodzielność działania i oszczędność, zazwyczaj kończy się zatem zwykle dużo kosztowniejszą koniecznością odholowania lub lawetowania auta.

Awaryjne otwieranie i uruchamianie pojazdów to podstawowe usług świadczone przez pomoc drogową. Skorzystanie z tego typu serwisu pozwala zaoszczędzić czas, pieniądze oraz stres. W większości przypadków możliwa jest ponadto kontynuacja podróży.

pozycjonowanie stron warszawa