O codziennej higienie zębów nadal zapominają całe rzesze ludzi, które do jej praktykowania powracają dopiero wtedy, kiedy pojawia się konieczność ich leczenia. Niestety kiedy pojawiają się ubytki spowodowane próchnicą, nie wystarczy zwykłe szczotkowanie. Konieczna jest wizyta w gabinecie stomatologicznym. Zaniedbane zęby powodują szereg problemów zdrowotnych, ale często przyczyniają się też do powstawania kompleksów i niskiej samooceny. Stąd rozwój stomatologii estetycznej i protetyki stomatologicznej – współdziałanie specjalistów z zakresu tych dziedzin pomoże Ci odzyskać zdrowy i piękny uśmiech.

Innowacyjne rozwiązania są na wyciągnięcie ręki

Żyjemy w czasach intensywnego rozwoju technologicznego w każdej dziedzinie, stomatologia nie jest wyjątkiem. Gabinety coraz częściej zaopatrywane są w nowoczesne sprzęty, dzięki którym w nieinwazyjny sposób można wyleczyć wiele uciążliwych dolegliwości. Dzięki udoskonaleniu metod pracy i większej dostępności materiałów protetycznych, w gabinecie stomatologicznym już  w trakcie jednej wizyty można w komfortowy i bezpieczny sposób poprawić wygląd swoich zębów.

Korony i licówki sposobem na poprawę uśmiechu

Jeśli szukasz szybkiego i trwałego efektu, postaw na nowoczesne rozwiązania protetyczne – korony pełnoceramiczne i licówki porcelanowe. Jakie efekty możesz dzięki nim osiągnąć?

Korony

Są swego rodzaju nakładkami, których celem jest imitacja poszczególnych zębów. Ich ścianki zazwyczaj mają grubość od jednego do dwóch milimetrów. Rozwiązanie to wykorzystuje się w przypadku bardzo zniszczonych zębów, ale by można było je zastosować, konieczne jest pełne wyleczenie zębów. Korony są wykonywane z porcelany , tlenku cyrkonu , akrylowu i kompozytu  . Te ostatnie wykonywane są jedynie na krótki czas, aby chronić tkanki zębów zanim wykonane zostaną korony właściwe. Korony projektuje się na podstawie wycisku (dziś coraz częściej pobieranego cyfrowo dzięki użyciu skanera wewnątrzustnego), uwzględniając indywidualne warunki zgryzu pacjenta. Na podstawie modelu przygotowuje się koronę z wybranego materiału. W następnym etapie nakłada się ją (jak czapkę) na ząb pacjenta.

Licówki

To nic innego jak nakładka naklejana na stronie wargowej zębów. Podobnie jak w przypadku koron przed ich zastosowaniem należy wyleczyć zęby. Największą zaletą licówek jest możliwość ekspresowej korekty uśmiechu bez konieczności częstych wizyt u stomatologa. Wyróżniamy licówki kompozytowe oraz porcelanowe. W obu przypadkach przed nałożeniem należy odpowiednio przygotować zęby. Ostatnimi czasy w Polsce pojawiły się również licówki addycyjne. Wykonane są z porcelany, lecz wyróżnia je to, że są bardzo cienkie, dzięki czemu nie występuje potrzeba szlifowania zębów.

Podsumowanie

Zabiegi nałożenia koron lub licówek można przeprowadzić dziś w dobrze wyposażonym gabinecie stomatologicznym nawet w czasie jednej wizyty. To rozwiązania, które nie powodują dyskomfortu, a pozwalają na uzyskanie natychmiastowego efektu. Pozwolą Ci zapomnieć o trwałych przebarwieniach, ukruszeniu i innych defektach. Umów się na wizytę u stomatologa i zapytaj o możliwość poprawy własnego uśmiechu dzięki nowoczesnym rozwiązaniom protetycznym.

źródło: Triodent.com.pl – gabinet stomatologiczny