Choć do lata pozostało jeszcze trochę czasu, to jednak warto już pomyśleć o kondycji naszych stóp, zwłaszcza jeżeli borykamy się z nawracającymi problemami, na przykład wrastającymi paznokciami.

Dlaczego paznokcie wrastają?

Przyczyn wrastania paznokci może być wiele. Nie bez znaczenia są skłonności genetyczne – jeżeli w twojej rodzinie problem ten już występował, to może się okazać, że dotknie także i ciebie. Inne przyczyny wrastania paznokci to noszenie zbyt ciasnego obuwia, urazy w obrębie paznokcia, znaczna nadwaga, a także nieprawidłowe obcinanie paznokci u stóp czy skaleczenie. Również aktywność fizyczna, wywierająca duży nacisk na paznokcie może powodować występowanie tego problemu.

Jak zapobiec wrastaniu paznokci?

Wrastający paznokieć warszawa to dolegliwość, którą można skutecznie wyleczyć. Niezwykle ważna jest właściwa pielęgnacja stóp, zwłaszcza w zakresie obcinania paznokci. Nie powinno się zaokrąglać ich brzegów, lecz nadać im kwadratowy kształt, który zapobiegnie wrastaniu paznokci. Nie należy także wydłubywać brudu spod paznokcia przy użyciu ostrych narzędzi. Osoby z nadwagą mogą powalczyć, by zrzucić parę kilogramów. Warto także zadbać o wygodne obuwie, wykonane z naturalnych materiałów i skarpetki, które pozwalają stopie oddychać.

Leczenie wrastających paznokci

Chcąc skutecznie wyleczyć wrastające paznokcie, które choć zaczynają się niewinnie, mogą dawać się we znaki, warto wybrać się do podologa. Obejrzy on dokładnie stopy i zaproponuje najodpowiedniejszą metodę leczenia. Może to być na przykład założenie klamry ortonyksyjnej, która pozwala na utrzymanie paznokcia we właściwej pozycji. Do innych metod należy także kostka Arkady czy plastyka wałów okołopaznokciowych.

Wrastające paznokcie nie muszą być powodem do chodzenia przez cały rok w zakrytych butach. Jeżeli zmagasz się z tym problemem, to poszukaj pomocy w gabinecie podologicznym, gdzie już po krótkim czasie uzyskasz zauważalne efekty.

pozycjonowanie stron warszawa