Makijaż permanentny brwi mimo iż to rozwiązanie znane od bardzo dawna, dopiero w ostatnich latach znacząco zyskał na swojej popularności. Trudno się dziwić, gdyż w dzisiejszych czasach kobiety silnie doceniają wygodę, niezależność i oszczędność czasu, którego wiecznie mają za mało. Obecnie styliści brwi polecają szeroko metodę makijażu permanentnego brwi pod nazwą microblading. Jest ona bardzo stara i wywodzi się z Japonii, jednak nie mogła być wcześniej z powodzeniem stosowana z uwagi na niedopasowane do swoich potrzeb pigmenty. Obecnie na rynku pojawiły się nowe, które spełniają te oczekiwania.

Dlaczego warto zdecydować się na microblading?

Microblading daje niezwykle naturalny efekt. Specjalista niejako dorysowuje dodatkowe włoski, dzięki czemu brwi stają się gęściejsze i wyraźniejsze, jednak nie są z pewnością przerysowane. Kolejną zaletą jest fakt, że efekt utrzymuje się nawet około dwóch lat, i w tym czasie właściwie możemy zapomnieć o konieczności dodatkowego makijażu brwi. Warto jednak wiedzieć, że po upływie roku, pigment należy nieco uzupełnić, bo może dojść do jego wyblaknięcia. Dzisiaj wszyscy żyjemy szybko, jednak każda kobieta chce wyglądać pięknie niezależnie od sytuacji. W związku z tym rozwiązania takie, jak makijaż permanentny brwi są niezwykle pożądane.

Kiedy zabiegu wykonać nie wolno?

Podobnie jak w innych zabiegach, tak i tutaj istnieje szereg przeciwwskazań. Większość jest oczywista. Oznacza to, że nie wykonuje się makijażu permanentnego u osób z nowotworami, cukrzycą, u kobiet w ciąży i karmiących piersią. Pośród przeciwwskazań znajdują się również rozmaite zmiany na skórze, a nawet przyjmowanie leków, które zmniejszają gęstość krwi, bo należy pamiętać, że w czasie zabiegu dochodzi do przerywania ciągłości naskórka w celu wprowadzenia pigmentu.

Na czym polega microblading?

Jest to zabieg wykonywany specjalnym urządzeniem przypominającym pióro, które składa się z zestawu jednorazowych ostrzy. Z ich użyciem specjalista stopniowo dorysowuje kolejne włoski, zagęszczając brwi i osiągając niezwykle naturalny efekt. Microblading cieszy się obecnie rosnącą popularnością pośród klientów, ale również specjaliści coraz chętniej korzystają właśnie z tego rozwiązania w swoich gabinetach. Makijaż permanentny brwi w takiej formie jednak nie zadowoli osób, które lubią mocny, wręcz przerysowany makijaż, tutaj bowiem efekt może być dla nich rozczarowaniem i wydać się zbyt słaby.

Jeśli chcemy wykonać u siebie makijaż permanentny brwi i cieszyć się latami z zadowalającego efektu, warto znaleźć doświadczonego specjalistę w tym zakresie, do którego przekona nas zarówno portfolio, jak i liczne opinie zadowolonych klientów. W ten sposób zyskamy również większą pewność odnośnie własnego bezpieczeństwa, jak i wysokiej jakości wykonanego zabiegu. Renomowane salony cieszą się uznaniem klientów i z pewnością łatwo będzie znaleźć pochlebne opinie w sieci. Zwróćmy również uwagę czy kosmetyczka od razu decyduje się na zabieg, czy w pierwszej kolejności przeprowadza wywiad – to bardzo ważne.