Oferta nowoczesnych przychodni weterynaryjnych nie ogranicza się do usług z zakresu profilaktyki i diagnostyki. Po wykryciu jakichkolwiek problemów ze zdrowiem u psa bądź kota i właściwym zdiagnozowaniu choroby świadczą one także szeroki zakres usług obejmujący między innymi leczenie farmakologiczne i chirurgiczne.

Szybka reakcja gwarancją szybkiego powrotu do zdrowia

Jak dowiedzieć się można z bloga Miniwet, wizyty kontrolne są niezbędne nie tylko wówczas, gdy już zauważysz u swojego pupila jakiekolwiek niepokojące objawy. Pamiętaj, że w przypadku kotów i psów nawet najmniejsza zmiana w ich zachowaniu może być sygnałem informującym o rozwijającej się w ich organizmie chorobie. Od niepozornych objawów takich jak większa senność, ospałość czy niechęć do zabawy mogą zaczynać się naprawdę poważne problemy. Panikowanie jednak zupełnie tu nie pomoże. Lepiej po prostu umów się na wizytę w naszej przychodni. Podczas spotkania lekarz dokładnie sprawdzi, czy słabsze samopoczucie pupila wynika z przemęczenia, zmiany pogody czy tęsknoty za członkiem rodziny, który musiał wyjechać w kilkudniową podróż, czy raczej może sygnalizować początek choroby.

Nowoczesne metody diagnostyki

Zarówno w sytuacji, gdy potencjalne problemy ze zdrowiem pupila zostaną wykryte przez właściciela, jak i wówczas, gdy odkryje je specjalista podczas wizyty kontrolnej, w nowoczesnych przychodniach można liczyć na pełną diagnostykę. Na miejscu wykonywane są badania laboratoryjne, a dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych sprzętów takich jak aparat Horriba czy aparat Catalyst One firmy Idexx wyniki morfologii można uzyskać w zaledwie jedną minutę, a wyniki badania biochemicznego krwi maksymalnie w ciągu kilkunastu minut. W dobrze wyposażonych placówkach przeprowadzane są również badania z zakresu radiologii cyfrowej oraz ultrasonografii. W celach diagnostycznych przeprowadza się także badania histopatologiczne, cytologiczne oraz mikrobiologiczne.

Najczęstsze zabiegi chirurgiczne

Do najczęściej przeprowadzanych zabiegów chirurgicznych należą przede wszystkim planowe operacje kastracji oraz sterylizacji. Często niestety zabiegi muszą być jednak wykonywane również w sytuacjach nagłych, takich jak konieczność usunięcia ciała obcego z przewodu pokarmowego czy operacje cięcia cesarskiego w wyniku powikłań porodu.