Rockowa alternatywa zza oceanu – SWMRS, 8 lat w Tybecie, czyli lokalna nadzieja gatunku na debiutanckiej trasie, a do tego unikalny projekt muzyczny, w którym śpiew chóralny spotyka muzykę Skubasa, Smolika i Mikromusic. To zestawienie dowodzi, że najbliższe, muzyczne miesiące w Warszawie zapowiadają się szalenie ciekawie. Przedstawiamy szczegóły nadchodzących koncertów.

Nadzieja polskiego rocka w Potoku

Choć zadebiutował dopiero w 2019 roku, zespół 8 lat w Tybecie błyskawicznie podbił serca fanów i krytyków, którzy bez ogródek plasują ich w gronie nadziei polskiego rocka. Wiosenna trasa „Bal dla przegranych 2020” jest pierwszą indywidualną w krótkiej karierze zespołu, który wcześniej poznał smak scenicznych występów towarzysząc występom kultowej rockowej formacji Nocny Kochanek. Na pierwszej „solowej” trasie grupa zawita również do na koncert w Warszawie, gdzie 20 marca w kubie Potok zaprezentuje materiał z debiutanckiego krążka „Betonu nie spalą”, zaliczonym przez Antyradio do grona 10 najlepszym album ów 2019 roku. Dodatkowo na scenach 7 polskich miast zabrzmią utwory z pierwszego singla grupy, wydanego jeszcze w 2013 roku, jak również kawałki zespołów sportujących, Hurrockaine i Venflon.

Rockowe brzmienia w Warszawa – najciekawsze projekty muzyczne

Chóralnie i elektronicznie

Jaki efekt da połączenie trzech talentów polskiej sceny elektro z muzyką chóralną? Warszawiacy będą mogli się o tym przekonać już w czwartek 19 marca, gdy na scenie klub u Palladium pojawią się Smolik, Mikromusic i Skubas w towarzystwie Chóru Akademickiego Uniwersytetu Warszawskiego. Koncert odbywa się w ramach trasy projektu „Chóralnie!”, który łączy artystyczne potencjały śpiewu chóralnego i muzyki elektronicznej w najlepszym wydaniu. Każdy koncert na trasie jest unikalny, ponieważ chóry towarzyszące artystom pochodzą z uczelni związanych z miastami, w których się pojawią. Co za tym idzie, wyjątkowe będą także aranżacje utworów przygotowane właśnie na tę okazję. Ci, którzy nie zdąża na koncert warszawski, będą mieli okazję posłuchać Skubasa, Smolika i Mikromusic w towarzystwie chórów również we Wrocławiu, Gdańsku, Katowicach i Rzeszowie.

Rockowe brzmienia w Warszawa – najciekawsze projekty muzyczne

„Pływacy” znów w Polsce

Na muzycznej scenie są obecni od ponad dekady i nie przestają zaskakiwać oddanych fanów rocka alternatywnego. Grupa SWMRS w 2020 roku powróci do Polski podczas nowej trasy koncertowej, żeby zaprezentować materiał z najświeższego krążka „On Fire Berkeley”, nazywaną najbardziej elektryzującą i przełomową w karierze zespołu. Fani rockowej awangardy spod znaku The Berach Boys i Ramones tym razem wkomponowali w nie brzmienia elektroniczne, a efekty na żywo będzie można usłyszeć 6 kwietnia w warszawskim klubie Proxima. Stołeczny koncert będzie jedynym polskim przystankiem na m międzynarodowej trasie SWMRS, więc tym bardziej warto łapać bilety jak najszybciej. Informacje o tym i innych muzycznych wydarzeniach w Warszawie znajdziesz w internecie. Przyjrzyj się takim, które najlepiej oddają Twoje usposobienie muzyczne.