Urlop, konferencja branżowa czy wesele są świetną okazją, aby uciec z miasta i zanurzyć się w zieleni natury, która każdemu z tych wydarzeń dodaje uroku i otwiera możliwości spędzenia czasu w taki sposób, jakich nie może zapewnić duży ośrodek. Przyrodniczym bogactwem, piękną scenerią i bazą hotelową w wysokim standardzie kuszą okolice Warszawy.

Warszawiacy, chcąc odnaleźć ukojenie na łonie natury, najczęściej kierują się na Mazury. Nie mniej zachwycające tereny zielone są jednak bliżej stolicy, niż się wydaje. Wystarczy godzina jazdy samochodem, aby dostać się nad malowniczą Dolinę Pilicy czy do dziewiczej Puszczy Stromeckiej. To obszar mało w Polsce znany i jeszcze niedoceniony turystycznie, dzięki czemu można tam liczyć na mniejszą liczbę turystów niż w innych, popularnych rejonach kraju.

Okolice Warszawy z potencjałem

To bardzo szybko może się jednak zmienić, bo okolice Warszawy mają ambicję i duży potencjał ku temu, aby stać się rozpoznawalnym i atrakcyjnym kierunkiem wyjazdowym nie tylko wśród mieszkańców pobliskich ośrodków, ale całej Polski. Dzięki przyrodniczemu bogactwu nie brakuje tam możliwości aktywnego wypoczynku, a baza noclegowa z dobrze zorganizowanym zapleczem gastronomicznym i konferencyjnym śmiało może konkurować pod względem jakości z hotelami w dużych miastach. To otwiera nie tylko możliwości luksusowego relaksu w mniej oczywistym miejscu, ale też organizacji wesela czy konferencji pod Warszawą, w zaciszu natury.

Aktywny weekend w Spa pod Warszawą

To właśnie w takich spokojnych, bogatych przyrodniczo rejonach powstają dzisiaj hotele Spa. Mają tę przewagę nad swoimi odpowiednikami w dużych miastach z Warszawą na czele, że zaraz po ich opuszczeniu nie jest się narażonym na kontakt z zanieszczyszonym powietrzem i szumem ruchu ulicznego. Spa położone niedaleko poza granicami stolicy, blisko lasów i rzek, współgra z otoczeniem, bo działa podobnie jak ono: koi nerwy, napełnia energią, relaksuje. Warto uczynić je celem rodzinnego wypadu za miasto połączonego z aktywnym odpoczynkiem na łonie natury. Zwłaszcza, że w okolicach Warszawy ciekawych atrakcji nie brakuje. Wśród nich królują spływy kajakowe rzeką Pilicą, a do ruchu na lądzie zachęcają malownicze trasy rowerowe i ścieżki do pieszych wędrówek. Niedaleko Warki, skarpą Doliny Pilicy biegnie najbardziej urokliwy szlak na Mazowszu. Pozwala on nie tylko napawać się urzekającymi widokami i zapachem jabłek w sadach, ale też zwiedzić zabytki miasteczka: Rynek, kościoły, Biały Pałac.

Wesele w okolicach stolicy

Nowoczesna baza hotelowa i natura w okolicach Warszawy harmonijnie się ze sobą łączą, ściągając na siebie uwagę nie tylko turystów, ale i pary planujące wesele w urokliwym miejscu. Zieleń sąsiadujących z salą weselną lasów i łąk zawsze będzie pasującym tłem dla przyjęć w różnych stylach. Podwarszawska natura nada każdej z tych uroczystości charakter, o jakim w wielu innych rejonach Polski można tylko pomarzyć. Ma bowiem w sobie rys dziewiczości i odrobinę nieuporządkowania, które zatraciły skomercjalizowane i popularne turystycznie regiony kraju. Jej bliską obecność z pewnością docenią goście, którzy w przerwie od tańca będą mogli odetchnąć świeżym powietrzem, posłuchać szumu liści i śpiewu ptaków akompaniujących muzyce płynącej z parkietu. Towarzyszące temu emocje zostaną w pamięci na długo, a przywołają je zdjęcia sesji ślubnej nad brzegiem Pilicy i fotografie z przyjęcia uchwycone na tle rozłożystych drzew, ogrodu lub ukwieconej polany.

Hotel na wesele, urlop i konferencję w zaciszu natury

Tak malowniczą scenerią, rozciągającą się z okien komfortowych, podszytych luksusem i elegancją pokoi, kusi czterogwiazdkowy hotel Sielanka położony 50 km od Warszawy, w niedużej Warce nad Pilicą, w pobliżu Puszczy Stromeckiej. Jego nazwa nie jest przypadkowa i w pełni oddaje panujący w nim klimat. Tam można wypowiedzieć sakramentalne “tak” w romantycznej altanie, na łące nad stawem, na tle lasu lub w ogrodzie, a później świętować do białego rana przy stole zastawionym aromatycznymi potrawami w którejś z kilku sal: eleganckiej restauracji, nowoczesnej sali z tarasem czy drewnianej karczmie. W dniu poprawin na gości czeka nie mniej wrażeń: grill, jazda konna, mecz piłki nożnej, relaks w Spa i Wellness z basenem, jacuzzi, sauną oraz ofertą profesjonalnych, innowacyjnych zabiegów pielęgnacyjnych. Te atrakcje, do których warto dodać jeszcze spływy kajakowe Pilicą, treningi nordic walking po trasach wytyczonych w obrębie kompleksu i wycieczki rowerowe w Puszczy Stromeckiej, skutecznie urozmaicają także rodzinny wyjazd za miasto oraz są ciekawym pomysłem na spędzenie wolnego czasu po konferencji branżowej. W hotelu Sielanka biznes zajmuje szczególne miejsce. Dalekie od banału pomysły na zabawy integracyjne się tam nie kończą, a siedem nowocześnie wyposażonych sal o zróżnicowanych wymiarach jest doskonale przystosowanych do tego, aby gościć zarówno uczestników kameralnych szkoleń, jak i dużych konferencji.

Konferencje za miastem

Dlaczego coraz częściej wydarzenia branżowe przenosi się z Warszawy, którą śmiało można okrzyknąć biznesowym sercem Polski, do mniejszych, nieodległych miejscowości? Po pierwsze, konferencje w takich miejscach stanowią dobrą okazję do wyrwania się z rutyny i szybkiego tempa życia w stolicy. Po drugie, zaplecze konferencyjne pod miastem nie ustępuje standardem warszawskim obiektom, a rozbudowana sieć dróg pozwala na szybki dojazd. Po trzecie, najważniejsze, bliskość przyrody sprawia, że uczestnicy konferencji są bardziej skoncentrowani, zrelaksowani, a ich umysł otwarty na inspiracje i nowe doświadczenia. W ten sposób wciąż mało znana Dolina Pilicy i zapomniana Puszcza Stromecka stają się dla gości biznesowych przestrzenią wymiany myśli i nawiązania kontaktów biznesowych. Z kolei nowożeńcom upiększają najważniejszy dzień w ich życiu, a turystom przynoszą relaks na łonie dziewiczej natury. I choć cele wyjazdu pod Warszawę mogą się zmieniać, to jedno pozostaje pewne – okolice stolicy są warte tego, aby je odkryć i zanurzyć się w ich scenerii na dłużej.