Wśród koncertów w Warszawie na początku roku 2020 sporo zaskoczeń. Znajdzie się zarówno coś dla fanów nowych muzycznych talentów, jak i koncerty gwiazd, które są na scenie już pół wieku. Które okażą się ciekawsze?

Fani undergroundowej muzyki wciąż szukają autentyzmu i prawdziwej niezależności. Raper, który przyjechał z USA tylko z plecakiem i deskorolką, na pewno ich do siebie przekona bardziej niż obwieszone złotymi łańcuchami gwiazdy. Wśród koncertów w Warszawie na początku roku 2020 znalazł się występ Kevina Pouya z Miami.

Najciekawsze koncerty w Warszawie w pierwszym kwartale roku

Kim jest Pouya?

To gwiazda nowych czasów. Bez wsparcia wielkich wytwórni i wypracowanego wizerunku zdobył sławę dzięki obecności w sklepie iTunes. Był słuchany przez użytkowników iPhone’ów na tyle często, że zajął drugie miejsce w dziale albumów hip-hopowych tuż za Drake’iem. Obecnie tyle wystarczy, by zyskać rozpoznawalność na całym świecie. Dziś korzysta z niej, dając koncerty w USA i za granicą. Jednym z nich będzie ten odbywający się 21 lutego w krakowskim klubie Studio. Dzień później Pouya wystąpi w warszawskiej Proximie.

Bilety na koncerty można znaleźć na stronie: https://www.biletomat.pl/koncerty/warszawa/

Również historia popularności następnych muzyków, którzy zagrają w Polsce w lutym, wiele mówi o dzisiejszych realiach sceny muzycznej.

The Score – koncert w Warszawie 1 marca 2020

Dawniej określenie „muzyka jak z reklamy” było dla muzyków obraźliwe. Dla zespołu rockowego znaleźć się w reklamie banku czy marketu oznaczało pożegnanie z niezależnością. To się zaczęło zmieniać ponad dekadę temu od kultowej reklamy telewizora Sony Bravia, która robiła spektakularne wrażenie dzięki klimatycznej muzyce i 250 tys. kauczukowych piłeczek uwiecznionych na taśmie. Reklamy zaczęły wówczas zdobywać nagrody w konkursach, a artyści dostrzegli w nich szansę na pokazanie swojej muzyki czy sztuki przed całym światem.

Dlatego dziś nie dziwi, że The Score popularność zyskali dzięki reklamie brytyjskiej sieci supermarketów. Dla większości fanów miłość do zespołu rozpoczęła się od piosenki „Oh my love”. Zapewniła ona The Score również kontrakt płytowy, dzięki któremu panowie mogli skupić się na nagrywaniu kolejnych piosenek. Zespół da koncert w Warszawie na początku roku 2020. To część trasy koncertowej po Europie pod hasłem Run Like a Rebel. Będzie można ich zobaczyć 1 marca w warszawskim klubie Proxima.

Najciekawsze koncerty w Warszawie w pierwszym kwartale roku

Koncert w Warszawie na początku roku 2020 dla fanów klasyki

Młodzi artyści mają świeże spojrzenie, ale ci ze starszego pokolenia mogą imponować doświadczeniem i techniką. Dlatego od czasu do czasu warto zobaczyć w akcji mistrza, który ma za sobą niejeden koncert. W Polsce jednym z weteranów sceny jest Krzysztof Cugowski. Znany z Budki Suflera odpowiada za wiele hitów, które rozbrzmiewały w każdym domu w latach 80. i 90.

Koncert w Warszawie na początku roku 2020, to znaczy 14 lutego w klubie Palladium, został przygotowany z okazji pięćdziesięciolecia artysty na scenie. Ale Cugowski też lubi czerpać z tego, co może zaoferować młode pokolenie, bo podczas występów towarzyszy mu zespół złożony z samych młodych muzyków. Taki koncert to świetny pomysł na spędzenie Walentynek.

pozycjonowanie stron warszawa