Pady czyszczące to idealne rozwiązanie dla firm sprzątających, które można zamontować na różnych maszynach jednotarczowych, wolno i szybkoobrotowych, maszynach szorująco-zbierających, jak również w szorowarkach rotacyjno-orbitalnych, stosowane do – jak sama nazwa wskazuje – czyszczenia wybranej powierzchni. Do maszyn czyszczących przeznaczone są okrągłe, wykonane z różnych materiałów, (od sztucznych – polipropylenu, do naturalnego włosia) dostępne  różne  struktury i mieszaniny,  co pozwala dobrać rodzaj do danej powierzchni i efektu, jaki chcemy uzyskać

Jakie są rodzaje padów czyszczących?

Dzięki zastosowaniu  pada czyszczącego możliwe jest perfekcyjne umycie, wypolerowanie czy pielęgnacja specjalistycznymi preparatami powierzchni płaskich (podłogi, schodów, tarasów itp.) wykonanych z różnego rodzaju materiałów (od tworzyw sztucznych, przez drewno, po kamienie). Do polerowania, jak również do renowacji kamienia warto użyć padów diamentowych , które dają lepszy efekt i skracają czas pracy. W celu  usunięcia trudnych ( nawarstwionych i zaschniętych) zabrudzeń, warto zastosować pady o działaniu szorującym. Drugim rodzajem są pady szlifujące, dzięki którym można odświeżyć daną powierzchnię (zwłaszcza drewnianą). Wierzchnia warstwa zostaje usunięta, co pozwala wyrównać i wygładzić  powierzchnię. Do wyczyszczenia lekkich  zabrudzeń lub końcowego polerowania doskonałe są pady polerujące, wykonane z miękkich materiałów. Do prania wykładzin metodą szamponowania  z zastosowaniem szorowarki lepszy efekt daje użycie padów bonetowych, krótszy czas pracy, oszczędność chemii.

Dostępne są także pady do czyszczenia ręcznego, mają głównie zastosowanie  do czyszczenia, ścierania i polerowania kantów oraz rogów czyszczonych powierzchni.

Właściwy dobór padów = lepszy efekt

Akcesoria w postaci padów czyszczących stosuje się zwykle do maszyn takich jak szorowarka lub maszyna czyszcząco-zbierająca. Można je także zastosować do szlifierki, zamiast tradycyjnej tarczy. Zawsze należy zachować szczególną ostrożność przy doborze oraz zwrócić szczególną uwagę na rodzaj czyszczonej powierzchni. Dla ułatwienia doboru każdy rodzaj pada ma charakterystyczny kolor. Najbardziej delikatne są jasne pady (do polerowania i czyszczenia powierzchni z mniej wytrzymałych na ścieranie materiałów),  pady do codziennego czyszczenia ( czerwone, zielone lub niebieskie), natomiast wraz ze wzrostem twardości i sztywności barwa jest ciemnieje (brązowy, czarny). Stosowane do gruntownego doczyszczania i zdzierania starych powłok.

Przewaga padów nad szczotami czyszczącymi

Maszyny czyszczące są wyposażone standardowo w szczotki szorujące o różnej twardości które nie zawsze spełniają wymagania powierzchni czyszczących i doczyszczanych. Zastosowanie pada pozwala na dokładniejsze wykonanie pracy związanej z utrzymaniem czystości. Różnorodność  padów pozwala nam na dobór  rodzaju do powierzchni i rodzaju zabrudzeń co skraca czas pracy i podnosi efektywność jej wykonania.

Pady także o wiele bardziej nadają się do usuwania warstw (przy zastosowaniu odpowiedniego rodzaju tarcia twardości i chemii), z którymi nie poradzą sobie szczotki – czasem zostawiają smugi, natomiast pady wygładzają powierzchnię równomiernie.

Pady pozwalają na zastosowanie różnych technologii i sprzątania i pielęgnacji. Mają zastosowanie do konserwacji i pielęgnacji kamienia naturalnego (pady diamentowe)

Inspirowane: fairplayplus.pl – odkurzacze przemysłowe