Maty wejściowe

Tradycyjne maty wejściowe od lat służą nam każdego dnia, widujemy je przed wejściami do prawie każdego domu, hotelu, biura, sklepu oraz innych budynków. Służą jako wycieraczki do zabrudzonych butów chroniąc tym samym czystość w pomieszczeniach. Niekiedy na śliskich kafelkach ratują nas przed ślizganiem się i upadkiem. Jednym słowem są bardzo funkcjonalne i zdecydowanie w najlepszy sposób odgrywają swoją rolę. Stały się nieodłącznym elementem wyposażenia.

Maty wejściowe jako narzędzie komunikacji

Producenci mat nie poprzestali jedynie na użyciu ich jako wycieraczki, czy ochronę antypoślizgową. Poszli o krok dalej i tak o to dysponujemy dostępem do doskonałego narzędzia komunikacyjnego z na przykład klientami, czyli do tak zwanych mat informacyjnych. Ile razy plączemy się po hotelowych korytarzach w poszukiwaniu tego właściwego? Ile razy ta sama sytuacja powtarza się w firmach, szpitalach i innych podobnych miejscach? Wiele. Zatem wspaniałomyślnie mogą one służyć nam jako dywaniki kierujące ruchem, które wskażą nam pożądaną drogę. Dzięki temu łatwiej znajdziemy interesujące nas miejsce, zaoszczędzimy nerwy i czas. Będziemy też wiedzieli, w którą stronę biegnie kolejka do kasy. Dzięki wysokorozwiniętej technologii mamy możliwość uzyskać wzór jaki tylko nam się wymarzy w formie napisów, kształtów, zdjęć, obrazów w pełnej kolorystyce i rozmiarach oraz z dowolnego materiału. Jakie są tego efekty? Niezwykłe. Tak jednym słowem można opisać to niesamowite rozwiązanie, które można dopasować do indywidualnych potrzeb klienta.

Zalety i wady

Przede wszystkim maty z nadrukiem wskazującym nam drogę ułatwiają nam życie oraz skuteczne przemieszczanie się w budynkach o skomplikowanej architekturze, bądź też taki, których najzwyczajniej nie znamy i nie wiemy w którą stronę udać się do celu. Mogą pełnić funkcje ostrzegawcze i przypominające dla pracowników, bo wiadomo, że przepisy bezpieczeństwa i higieny pracy to podstawa, a poprzez wizualne ich przekazanie łatwiej zostaną utrwalone i skuteczniej wprowadzone w życie. Kolejną zaletą jest mobilność maty, to że możemy ją przenieść w dowolne miejsce, w przeciwieństwie do napisów namalowanych trwale na podłodze. Z łatwością można ją posprzątać (wyprać, odkurzyć, umyć) a dodatkowo tak jak wcześniej wspomniane tradycyjnie wykorzystywane maty, zredukuje koszty i częstotliwości sprzątania stref wejściowych oraz pomieszczeń wewnątrz budynków. Do plusów zaliczymy także ochronę antypoślizgową. W miejscach takich jak na przykład supermarkety, dokąd zabieramy dzieci (choć równie dobrze możemy kupić takie do domu) idealnie sprawdzą się maty z nadrukiem gry w klasy, czy torów wyścigowych, co umili maluchowi czas i wywoła uśmiech na jego twarzy.

Jeśli chodzi o wady to jedyną z nich będzie taka, gdy ktoś omyłkowo usytuuje matę w innym miejscu niż powinna się znajdować. Może to przysporzyć wiele zamieszania. Jednak takie błędy zdarzają się bardzo rzadko lub nawet wcale, zwłaszcza jeśli mamy do czynienia z profesjonalistami.

Co mogą przedstawiać?

Teraz konkrety. Maty z nadrukiem mogą wskazać co tylko sobie wymyślimy:

 • wskazywać kierunek kolejki
 • wyznaczać miejsca, w których można, bądź nie wolno palić
 • obszar, gdzie można słuchać muzyki
 • ale też taki, gdzie należy zachować ciszę
 • napis na powitanie „dzień dobry”
 • i na do widzenia
 • gry i zabawy dla dzieci (w klasy, trasy samochodowe)
 • wskazujące drogę do celu
 • poprawiające humor 'miłego dnia”
 • wskazujące toaletę
 • pokazujące wejście i wyjście

Podsumowując, maty wejściowe z nadrukiem to rewelacyjne rozwiązanie, które ułatwia życie każdemu z nas.

Źródło: Matywejsciowe.pl – Serwis mat wejściowych