Fanów muzyki hiphopowej czekają wkrótce same niespodzianki. W najbliższym czasie Warszawę odwiedzą zagraniczne gwiazdy muzyki rap. Sprawdź, kto zawita w naszej stolicy! Na kogo koncert warto wybrać się w Warszawie?

Amerykańska gwiazda rapu w warszawskim klubie Proxima

19 grudnia w czwartek w warszawskim klubie Proxima zagra J.I.D – raper z Atlanty. Ten młody wiekiem artysta ma już na swoim koncie dwa poważne albumy: „The Never Story” oraz „DiCaprio 2”. Sławę zaczął zyskiwać po wydaniu kilku niezależnych projektów: „Route of Evil”, „Para tu” i „Dicaprio” wydawanych kolejno, jeden po drugim, w roku 2012, 2013 i 2015. Artysta swój płytowy debiut świętował w roku 2012, wydając „The Never Story”. W roku kolejnym ukazała się płyta „DiCaprio 2”, wtedy też zwrócił na siebie uwagę krytyków, zyskując ich uznanie takimi kawałkami z krążka, jak „151 Rum” czy „Off Deez” – ten ostatni uzyskał ponad 19 milionów wyświetleń na kanale YouTube. Wydarzenie w Warszawie jest częścią trasy koncertowej „Catch me if you can”, której celem jest promocja najnowszych kawałków z albumu „DiCaprio 2”. Więcej na temat wydarzenia możesz przeczytać na https://rytmy.pl/wydarzenia/warszawa/.

Warszawa w rytmie rap – tych koncertów nie możesz przegapić

Zagraniczni raperzy o polskich korzeniach

Najbliższy miesiąc to także okazja, by zobaczyć na scenie 102 Boyz, polsko-niemiecki zespół hiphopowy składający się 6 członków: Kuby, Chapo, Duke’a, Skoob, Addikt’a i Stacks’a. Muzyka w ich wykonania wypełniona jest agresją w pozbawionym skrupułów stylu. Skład dopiero zaczyna stawiać pierwsze kroki na wielkiej scenie. Ich najnowszy album „ASOZIAL ALLSTARS 1” jest pierwszym projektem nie z podziemia. W Polsce artyści zyskali sławę za sprawą kawałka pt. „Pogba” oraz dzięki współpracy z polskimi raperami – mieli okazję pracować między innymi z Paluchem i Kobikiem. Już 7 grudnia w warszawskim klubie Hydrozagadka będzie można usłyszeć na żywo utwory z ich najnowszej płyty. Na koncercie nie braknie także starszych kawałków. 

Warszawa w rytmie rap – tych koncertów nie możesz przegapić

Albański raper zagra w klubie Hydrozagadka

Zdecydowanie wartym polecenie jest także koncert w wydaniu GASHI. Ten nowojorski raper urodzony w Albanii swoją profesjonalną przygodę z muzyką zaczął niespełna 5 lat temu. Urodzony w Kosowie artysta nie miał łatwego dzieciństwa. Sporą część swojego młodzieńczego życia spędził jako uchodźca w afrykańskich i europejskich miastach, by ostatecznie udać się do USA i zamieszkać na nowojorskim Brooklynie. Języka angielskiego nauczył się, słuchając angielskojęzycznej muzyki, która, jak twierdzi artysta, pomogła mu w przystosowaniu się do tamtejszego społeczeństwa. Raperowi udało się nawet dostać na studia, z których jednak po roku zrezygnował, poświęcając się całkowicie muzyce. Jego pierwsze projekty muzyczne sięgają roku 2011. Natomiast debiutancki studyjny album wydany został w 2014 roku. Najnowszy i zarazem drugi krążek zatytułowany „Gashi” ujrzał światło dzienne w kilka lat póżniej, w 2019 roku. Muzyk obecnie znany jest na całym świecie. Tym razem będziemy mieli okazję go zobaczyć w Warszawie! Nie można przegapić takiej okazji!