Czy da się zwiedzić Warszawę w jeden dzień? To oczywiście spore wyzwanie, ale warto je podjąć, gdyż jest to szansa na naprawdę interesującą przygodę. Grunt to się dobrze przygotować i wybrać miejsca, które podczas takiej jednodniówki pragniemy zobaczyć – a jest co oglądać, na brak atrakcji nie sposób narzekać.

Stare Miasto – obowiązkowo!

W stolicy jest mnóstwo ciekawych, godnych uwagi miejsc i obiektów. Planując jednodniowy pobyt w Warszawie, bez wątpienia należy uwzględnić wizytę na Starym Mieście nieodmiennie zachwycającym swym urokiem. Znajdują się tutaj nie tylko zabytki w postaci m.in. kościołów czy pięknych kamienic, ale również liczne galerie oraz kawiarnie i restauracje. Nie zaszkodzi przy tej sposobności w ramach ciekawostki dodać, iż w niedziele najważniejsze, stałe ekspozycje na Zamku Królewskim takie jak np. Galeria Lanckorońskich czy Sala Rady są udostępniane zwiedzającym za darmo.

Spacer uliczkami Starego Miasta można przedłużyć o Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat, a także o Plac Piłsudskiego, gdzie znajduje się Grób Nieznanego Żołnierza. Dla amatorów sportu z kolei niewątpliwą atrakcją będzie Stadion Narodowy, którego nowoczesna forma robi ogromne wrażenie.

Łazienki Królewskie i nie tylko

Mając tylko jeden dzień na zwiedzanie Warszawy, warto uwzględnić w planach Łazienki Królewskie, Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Centrum Nauki Kopernik. W tych dwóch ostatnich przypadkach bilety najlepiej jest zarezerwować online, gdyż pozwoli uniknąć to stania w długich kolejkach – chętnych zawsze jest dużo. Co się natomiast tyczy Łazienek Królewskich, to znajdujące się na ich terenie obiekty także są przeznaczone do zwiedzania – dniem, w którym można to zrobić nieodpłatnie, jest czwartek. Naturalnie za wstęp do parku nie trzeba nic płacić.

Rzecz jasna lista miejsc w Warszawie, które wzbudzają zainteresowanie ze strony turystów, jest znacznie dłuższa. Plan zwiedzania należy dostosować do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji, nie bez znaczenia jest to czy wybieramy się sami, czy z rodziną. Przed wyjazdem najrozsądniej jest poszukać stosownych informacji w internecie – mnóstwo informacji znajdziemy tutaj: http://www.um.warszawa.pl/

Czym jeździć i gdzie jeść?

Przy tej okazji wskazane jest też przemyślenie kwestie związane z transportem. Komunikacja publiczna w Warszawie jest dobrze zorganizowana i w porównaniu z wieloma innymi stolicami europejskimi stosunkowo niedroga, aczkolwiek w sytuacji, gdy trzeba szybko pokonać większą odległość, niezastąpione okazują się taksówki – zajrzyj tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat.

Jeśli zaś chodzi o kwestie związane z gastronomią, to w Warszawie znajduje się mnóstwo lokali, gdzie smaczny posiłek można zjeść za rozsądne pieniądze. Obecnie niemałą popularnością – zarówno wśród mieszkańców, jak i przyjezdnych – cieszą się wracające do łask w wielkim stylu bary mleczne. Niemniej coś odpowiedniego dla siebie znajdą też miłośnicy egzotycznych smaków.

Źródło zdjęcia: shutterstock