Instalacja wodno-kanalizacyjna jest zespołem rur i połączeń, pozwalających na swobodny przepływ wody i ścieków. Dzięki dobrze wykonanemu projektowi i montażowi można uniknąć wielu usterek, jednak posiadając mieszkanie w bloku nie mamy wpływu na sposób wykonania instalacji.

Instalacja wodno-kanalizacyjna w bloku – gdzie szukać przyczyn usterek?

Awarie instalacji wodno-kanalizacyjnej zdarzają się często zarówno w budownictwie wielorodzinnym jak i jednorodzinnym. Podstawą niezakłóconego funkcjonowania instalacji wodnej jest prawidłowo wykonany projekt oraz jego rzetelna, profesjonalna realizacja. Hydraulik z FachoweNaprawy świadczy usługi usuwania usterek przez całą dobę, głównie na terenie Warszawy oraz ościennych miejscowości, zapewniając szybką realizację. Jeśli poszukujesz przyczyn nieprawidłowości, ujawniających się w instalacji hydraulicznej weź pod uwagę:

  • błędy projektowo-wykonawcze,
  • długi okres eksploatacji,
  • nieprawidłowości w sposobie użytkowania.

Jeżeli na błędy w sztuce projektowej lub wykonaniu instalacji w bloku nie mamy wpływu, na okres eksploatacji (swojej części instalacji) oraz sposób użytkowania zdecydowanie wpływ mamy i możemy zapobiegać wielu nieprzyjemnym sytuacjom.

Warto regularnie dbać o dobry stan hydrauliki w mieszkaniu

Warto regularnie dbać o dobry stan hydrauliki w mieszkaniu

Najczęściej występujące awarie hydrauliki – sprawdź co może Ci się przytrafić

Hydraulik pracuje z zaangażowaniem w rozwiązanie każdego problemu, jednak faktem jest, że kliencie najczęściej wzywają fachowca do usterek, takich jak:

  • zapchane rury odpływowe,
  • cieknące baterie,
  • zapowietrzone grzejniki,
  • konieczność wymiany zlewozmywaka, umywalki lub baterii,
  • pęknięte wężyki pod umywalką lub zlewozmywakiem,
  • rozszczelnienia zaworów lub gwintów, powodujące zalania,
  • chęć podłączenia zmywarki.

Na część z wymienionych, najczęściej pojawiających się usterek nie mamy wpływu, jednak części możemy zapobiec poprzez regularną wymianę elementów instalacji, armatury, uszczelek oraz odpowiednie użytkowanie, eliminujące przyspieszoną eksploatację.

Zapowietrzone grzejniki w mieszkaniu

Zapowietrzone grzejniki w mieszkaniu

Hydraulik Warszawa – kiedy potrzebna będzie pomoc?

O ile drobne prace, jak wymiana uszczelki lub odetkanie rur pod zlewozmywakiem możesz próbować wykonać samodzielnie, o tyle poważniejsze awarie oraz prace remontowe w obrębie kanalizacji wymagają udziału hydraulika. FachoweNaprawy w Warszawie zajmują się zarówno wykonywaniem instalacji wodno-kanalizacyjnej jak i interwencjami, związanymi z wystąpieniem usterek. W zakresie usług występuje również montaż urządzeń, związanych z przepływem wody oraz biały montaż w łazience. Pomoc hydraulika może okazać się niezbędna w przypadku wystąpienia zapowietrzenia grzejników. Samodzielne próby ich odpowietrzenia poprzez regulowanie dokręcenia śrub prawdopodobnie okaże się nietrwałe. W przypadku nawracającego problemu niedrożności rur odpływowych warto wezwać hydraulika, który wyeliminuje przyczynę problemu zamiast stosować działania chwilowo doraźne, jak aplikację do rur środka chemicznego, rozpuszczającego zanieczyszczenia i zatory wewnątrz rur.

Drobne usterki można spróbować usunąć samodzielnie

Drobne usterki można spróbować usunąć samodzielnie

Awaria hydrauliki – co robić przed przyjazdem fachowca?

Biorąc pod uwagę skutki zaistniałej awarii możemy doradzić, jak zachować się w przypadku wystąpienia nieprzewidzianej, nagłej sytuacji awaryjnej, związanej ze sprawnym działaniem instalacji wodno-kanalizacyjnej. W przypadku zalania mieszkania, spowodowanego pęknięciem rury, wężyków lub rozszczelnieniem się zawodu konieczne będzie odcięcie dopływu wody oraz niedopuszczenie do kontaktu z nią urządzeń elektrycznych. Po odcięciu dopływu należy zabezpieczyć niezalane elementy i oczekiwać na przyjazd hydraulika. W przypadku konieczności udrożnienia rur kanalizacyjnych można zastosować ogólnodostępne preparaty, wpływające na niezakłócony przepływ wody lub ścieków przez rury. Jeżeli wystąpiła całkowita niedrożność warto powstrzymać się od dalszego użytkowania sprzętu/urządzenia//sanitariatu, którego użycie stało się przyczyną awarii.

Jak uniknąć awarii hydrauliki w mieszkaniu w bloku?

Na stan techniczny oraz sposób wykonania pionu kanalizacyjnego nie mamy wpływu, możemy jednak samodzielnie zatroszczyć się o stan techniczny rur kanalizacyjnych, które bezpośrednio dotyczą naszego mieszkania. Remont instalacji wodno-kanalizacyjnej po zakupie mieszkania jest bardzo rozsądnym krokiem. Dbałość o doskonały stan instalacji to podstawa, jednak ważne jest również prawidłowe, codzienne użytkowanie. Zwróć uwagę, by nie zanieczyszczać instalacji środkami higienicznymi, fusami z kawy i herbaty, włosami, sierścią zwierząt. Dzięki temu znacznie przyczynisz się do przedłużenia czasu drożności rur.

Prawidłowe użycie i regularna wymiana

Prawidłowe użycie i regularna wymiana

W zakresie kompleksowej usługi hydraulicznej na terenie Warszawy jesteśmy numerem 1 dzięki wykształconym, doświadczonym pracownikom, którzy z zaangażowaniem pracują na wezwanie przez całą dobę. Profilaktyczne prace konserwacyjne lub remontowe oraz usuwanie awarii – FachoweNaprawy posiada ofertę, dopasowaną do Twoich potrzeb. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

FachoweNaprawy
Zadzwoń, tel.: 537-689-689

Kontakt