Ze względu na korzystną lokalizację i wysoki poziom życia, Łomianki są bardzo atrakcyjnym miejscem do życia i inwestowania. Mieszkania na sprzedaż w tym mieście cieszą się sporym zainteresowaniem także ze względu na wysoki standard. Warto jednak najpierw upewnić się, jakie dokładnie lokale można w tym mieście kupić. Zainteresować powinien nas przede wszystkim ich metraż.

Duże czy małe mieszkanie w Łomiankach?

Wybór pomiędzy mieszkaniami dużymi a kawalerkami dotyczy co najmniej kilku kwestii, które warto wziąć pod uwagę podczas planowania tej jakże ważnej inwestycji.

  • Przestrzeń do życia. W przypadku rodzin wiadome jest, że im większe mieszkanie, tym lepiej. Dzieci mogą liczyć na własne pokoje, a rodzice na przestronną sypialnię oraz duży salon, w który pozwoli im przyjmować gości.
  • Swobodę aranżacyjną. W mieszkaniach o sporym metrażu będzie ona większa, choć oczywiście należy zdać sobie sprawę z faktu, że urządzenie takiego lokalu pochłonie więcej czasu i pieniędzy.
  • Aspekty finansowe. Duże mieszkania na sprzedaż są oczywiście droższe, jednak w przypadku przeliczeniu ceny za jeden metr kwadratowy, ich zakup może okazać się bardzo korzystny.
  • Atrakcyjność inwestycyjną. Mieszkanie w Łomiankach po pewnym czasie może zostać wystawione na wynajem lub sprzedaż. Duży metraż z pewnością zachęci więcej osób, a także firmy.

W ofercie Sławbud znajdują się lokale w budynkach kilkukondygnacyjnych, mieszkalno-usługowych, osiedlach wielorodzinnych, a także w segmentach z własnymi garażami. Są one zróżnicowane pod względem metrażu i walorów aranżacyjnych.

Duże mieszkania w Łomiankach

Warto w tym miejscu zastanowić się, jaki lokal można określić mianem „dużego”. Mieszkania w blokach wyróżniające się powierzchnią 20-30 metrów kwadratowych to bardziej kawalerki, dodając kolejne 20 metrów przechodzimy do stanów „średnich”.

Według różnego rodzaju analiz i raportów, o dużych mieszkaniach możemy mówić już wówczas, gdy ich powierzchnia oscyluje wokół 55-60 metrów kwadratowych. Taka powierzchnia pozwala na urządzenie więcej niż dwóch pokojów, gwarantuje również sporą swobodę aranżacyjną.

W ofercie Sławbud dostępne są mieszkania w Łomiankach spełniające te kryteria. Mowa tu zarówno o lokalach w osiedlach wielorodzinnych (np. na Osiedlu Park Chopina), jak i budynkach mieszkalno-usługowych. Na dużą przestrzeń mogą liczyć także Klienci decydujący się na segmenty z własnymi parkingami i poddaszami – np. w Natura Park, gdzie lokale mają powierzchnię od 122 do 180 metrów kwadratowych.

Do tego należy dodać również lokale usługowo-biurowe, w przypadku których powierzchnia użytkowa wynieść może nawet ponad 300 metrów kwadratowych.

Mieszkania na sprzedaż Warszawa-Łomianki

Oferta mieszkań i innego rodzaju lokali w Łomiankach jest bardzo szeroka. Wynika to przede wszystkim z wysokiej atrakcyjności inwestycyjnej tej gminy. Na życie tam decydują się zarówno osoby pracujące w Warszawie, jak i poszukujące spokojnego miasta, którego zabudowa składa się ze stosunkowo niskich budynków. Łomianki to także wiele innych zalet. 

  • Niewielka odległość od Warszawy – miasto mieści się 15 kilometrów od stolicy. Powinno więc zainteresować osoby, które z jednej strony chcą pracować w Warszawie, a z drugiej pragną żyć z dala od wielkomiejskiego zgiełku.
  • Bardzo dobra komunikacja – Łomianki położone są przy jednej z głównych arterii komunikacyjnych. Dotarcie do stolicy zająć może więc zaledwie kilkanaście minut jazdy samochodem bądź autobusem.
  • Dobre położenie – podkreślić należy przede wszystkim bliskość jezior oraz Kampinoskiego Parku Narodowego. Mieszkańcy mogą liczyć również na ścieżki spacerowe, rowerowe, a także kluby jeździeckie i tenisowe.
  • Edukacja i medycyna – Centrum Dydaktyczno-Sportowe, szkoły wyższe, muzyczne, placówki przedszkolne, a także bliskość  Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa-Żoliborz.

Wszystkie te kwestie przemawiają za wyborem Łomianek na miejsce do życia. Do tego dochodzi również bogata oferta mieszkaniowa, uwzględniającą zarówno lokale niewielkie, jak i te duże, przystosowane dla większych rodzin.

Źródło: Sławbud Deweloper

pozycjonowanie stron warszawa