Nad zdrowiem ludzie zastanawiali się od najdawniejszych czasów. Pierwsze ślady koncepcji zdrowia prowadzą do starożytnej Grecji i Hipokratesa – w myśl jego zasad zdrowie, czyli dobre samopoczucie, oraz choroba, określana jako złe samopoczucie, zależały od równowagi między tym, co nas otacza a nami. Zatem równowaga zewnętrzna między człowiekiem (jego indywidualnym sposobem życia, a więc: odżywianiem, pracą i odpoczynkiem) a środowiskiem (wiatr, temperatura, woda czy gleba) pozwalała na stworzenie i utrzymanie równowagi wewnętrznej. Choroba, czyli brak tej równowagi jest więc według Hipokratesa wynikiem takich czynników, jak: niewłaściwa dieta, niedostatek snu, brak ćwiczeń fizycznych oraz niezgoda rodzinna lub społeczna. Spożywany pokarm w bardzo istotny sposób wpływa na bardzo wiele aspektów naszego życia -to, czym karmimy nasze ciała ma bezpośredni związek z tym, jak się rozwijamy, jaką mamy naturalną zdolność radzenia sobie z chorobami, jak się czujemy, pracujemy, jak wyglądamy. Dietetycy w ostatnich latach biją na alarm – odżywiamy się źle i na skutek tego coraz bardziej tyjemy, zapadamy na alergie i chorujemy.

Jak zatem się odżywiać, żeby jak najdłużej zachować stan zdrowia?jedzenie na dowóz Warszawa

Nasza dieta powinna być zrównoważona oraz naturalna, czyli pozbawiona składników przetworzonych i chemicznych, wśród których znajdziemy dodatki do żywności mające nadać atrakcyjny wygląd, poprawić smak, przedłużyć okres przydatności do spożycia, spulchnić czy zagęścić. Wiele z tych substancji może powodować lub nasilać problemy zdrowotne – w tym m.in. reakcje alergiczne, problemy żołądkowo-jelitowe, astmę, zapalenia skóry, migrenę czy katar sienny.

Sposób odżywiania jako jedna ze składowych stylu życia, ma bezpośrednie przełożenie na nasze zdrowie i kondycję całego organizmu, stąd też niezmiernie ważnym jest uświadomienie sobie i zmiana sposobu myślenia o jedzeniu, dokonywanie dobrych wyborów oraz wiedza o wpływie żywności na stan zdrowia.

Zasady te warto praktykować w swoim codziennym życiu i uważać za podstawę utrzymania zdrowia.

Zgodnie z Hipokratesem „jesteś tym, co jesz „ i trudno się z tym nie zgodzić, a więc powinniśmy w myśl tej zasady dokładnie przemyśleć nasze codzienne menu.

Jedzenie pudełkowe może być zdrowe

popularne jedzenie na dowóz Warszawa

Przygotowanie jedzenia wymaga sporo wysiłku i nie zawsze dysponujemy czasem i odpowiednią wiedzą na temat żywienia. W ostatnich latach firmy zajmujące się żywieniem współpracują z dietetykami oferując fit posiłki z dostawą do domu, firmy czy restauracji- jest to odpowiedź na potrzeby coraz bardziej świadomej rzeszy osób dbających o swoje zdrowie.

Dbałość o naturalne składniki, jakość przygotowywanych posiłków i dostosowanie do indywidualnych potrzeb proponuje catering z dowozem w Warszawie Rukola, w ofercie której znajdziemy dania dostosowane do przeróżnych preferencji żywieniowych. Spośród wielu oferowanych dań znajdziemy jedzenie m.in:

  • bezglutenowe,
  • bez laktozy,
  • o niskim IG,
  • ketogeniczną,
  • antyzapalną,
  • redukcyjną,
  • wege,
  • dla sportowców.

Wystarczy złożyć zamówienie online, podać adres dostawy i nasze ulubione danie dotrze do nas o określonej porze pod wskazany adres. Dzięki możliwości zamówienia jedzenia w taki sposób mamy pewność, że oszczędzamy czas, dostarczamy naszemu organizmowi jedzenie najwyższej jakości – zaufajmy dyplomowanym dietetykom, profesjonalnym szefom kuchni, którzy przygotowują dla nas najlepsze menu.

Każde zamówienie na wynos przewożone jest w odpowiedniej temperaturze autami dostosowanymi do przewozu gotowych posiłków pod wskazany adres zamówienia – otrzymujemy więc nasz ulubiony lunch, lub inne dania (śniadania, podwieczorki, kolacje) mając pewność, że wraz z dostawą otrzymamy w pełni zbilansowane i zdrowe pożywienie przygotowane w wysokiej klasy warunkach higienicznych.

Nie tylko Warszawa jest obsługiwana przez firmę Rukola – wiele polskich miast ma możliwość skorzystania z bogatej oferty jedzenia na wynos: Gdańsk, Gdynia, Sopot, Poznań, Łódź, Wrocław, Katowice, Kraków, Szczecin, Koszalin, Słupsk, Elbląg, Białystok, Płock, Toruń, Lublin, Częstochowa, Kielce, Rzeszów, Bielsko-Biała.

Zamów ulubione jedzenie do domu – Na Zdrowie!

pozycjonowanie stron warszawa