Halloween to święto duchów wywodzące się z krajów anglosaskich przypadające na noc 31 października, w czasie której można spotkać wampiry, wiedźmy, kościotrupy i wilkołaki. Pomimo iż nie jest świętem urzędowym, to po Bożym Narodzeniu cieszy się największą popularnością w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Irlandii i Kanadzie. W Polsce święto pojawiło się latach 90-tych i z roku na rok zyskuje coraz większą popularność i jest szczególnie lubiane przez dzieci, młodzież i dorosłych.

Stanowi źródło świetnej zabawy i okazji do spędzenia czasu na przygotowywaniu mrocznych dekoracji i kostiumów. Tradycja halloween jest obecna we wszystkich sklepach już w połowie października, gdzie półki aż uginają się od gadżetów, których nie może tego dnia zabraknąć. Większość sklepów przystrojona jest pajęczynami, dyniami, nietoperzami i elementami w kształcie duchów. Największą popularnością cieszą się dynie, których jest w Polsce pod dostatkiem jesienią. Można je wykorzystać nie tylko do gotowania, ale jako świetny gadżet na imprezę w halloween.

W sieci jest sporo inspiracji na wzory w dyniach oraz malowanie dyń w taki sposób, żeby mogły stanowić dekorację domu i mieszkania. Wystarczy do środka włożyć zapaloną świeczkę i mamy najlepszą dekorację na parapet i okno. Dla dzieci i młodzieży halloween to świetna zabawa. Tego dnia można sobie pozwolić na przebieranie w stroje, które są tak straszne, że aż śmieszne. W takim umundurowaniu trzeba „nawiedzić” sąsiadów i postawić warunek „cukierek albo psikus”. Kosz słodyczy w trakcie rundki po osiedlu – murowany! Święto duchów to doskonała okazja na wygłupy i zaproszenie do siebie gości, aby wspólnie się bawić.

Ostatni dzień października to idealny czas na przebranie się w kostium, który świetnie sprawdzi się na halloweenowej imprezie. Nie może zabraknąć sztucznej krwi niezbędnej do charakteryzacji oraz opaski na palec z gwoździem, która robi nieprawdopodobne wrażenie wyglądając jak prawdziwa. Można wybierać spośród niezliczonej liczby gadżetów i strojów, dzięki którym wygląd i stylizacja będą przerażające. Dodatki do strojów wybieranie z myślą o halloween muszą nawiązywać do popularnych tego dnia motywów, dlatego nie może wśród nich zabraknąć rajstop z motywem kości oraz czaszek, duchów i masek zombie. Podobne motywy wykorzystywane są w ozdobach do domu, takich jak magnesy na lodówkę i otwieracze do butelek w kształcie wampirzych zębów.

Gadżety na halloween to doskonały pomysł na prezent dla miłośników ciężkiego grania i motywów czaszki. Halloween należy traktować jako dobrą zabawę w przebieranki i doskonałą okazję do spędzenia wolnego czasu w ciekawy i inspirujący sposób wśród przyjaciół i znajomych. Święto duchów jest idealną okazją do zrobienia tematycznej imprezy i udekorowania domu. Halloween serwuje naprawdę świetną rozrywkę i okazję do wspólnego przebierania się, zrobienia mrocznego makijażu i wycinania dyni. Z tej okazji dla dorosłych organizowane są imprezy w nocnych klubach, mroczne projekcje filmowe i tematyczne występy teatralne.

Źródło: Sklep z prezentami ZakupoweSzalenstwo.pl