Co roku – niektórzy częściej, stają przed trudnym wyborem „Gdzie tym razem pojadę na wakacje?”. Warto tę decyzję dobrze przemyśleć, by potem nie żałować źle spędzonego czasu oraz pieniędzy.

Jeśli na naszych wolnych dniach od pracy nie będziemy szczególnie oszczędzać to różnica w cenie między krajowymi, a zagranicznymi miejscowościami może być niewielka. Część osób, pragnie najpierw zwiedzić własny kraj, a dopiero później zapuścić się w obce terytoria. Nie ma to większego znaczenia jeśli chodzi o formę wypoczynku, zważając na szeroki dostęp zarówno do morza jak i terenów górzystych wielu krajów. Dużo ważniejsze jest gdzie chcemy spędzić nasz urlop. Jeśli nigdy nie chodziliśmy po pasmach górskich warto wpierw wybrać się na południe polski w niższe wyżyny. Posiadają one odpowiednia wysokość dla osób początkujących oraz tych bardziej wprawionych. Ponad to w razie wypadku i wezwania GOPRu czy TOPRu dużo prościej porozumiewać się w ojczystym języku aniżeli obcym. Pod tym względem polskie góry są lepszym wyborem; są piękne, mają różne stopnie trudności i łatwiej o pomoc. Himalaistom polecamy kilkutysięczniki, które będą dla nich wyzwaniem. Posiadają oni odpowiednie zaplecze sprzętowe oraz doświadczenie by zminimalizować czyhające na każdym kroku bezpieczeństwo.

W przypadku morza wybór już nie jest tak prosty, ponieważ nadmorska pogoda jest bardzo kapryśna i niepewna. Nie wiadomo czy w okresie naszego wypoczynku nie natrafimy na chmury czy deszcz. Zagraniczne Państwa jak Hiszpania czy Włochy maja stabilniejszą pogodę. Jeśli jednak zdecydujemy się na urlop w Polsce przy wyborze miejsca noclegowe kierujmy się nie tylko ceną oraz wielkością miasta. Warto wybrać miejsce na uboczu, które prócz bezpośredniego dostępu do plaży oferuje szeroki zakres usług oraz atrakcji turystycznych.

Resovia Resort to apartamentowce w Rozewiu, niedaleko Jastrzębiej Góry. Ośrodek dysponuje bardzo dobrze wyposażoną siłownią na powietrzu. Dzięki bezpośredniemu dostępowi do świeżego powietrza praca naszych płuc będzie znacznie lepsza. Miłośnicy tenisa mogą skorzystać z kortów tenisowych, a dzięki nowoczesnemu systemowi odwadniania możemy grać w każdych warunkach pogodowych. Osoby uprawiające sport amatorsko mogą zdecydować się na basen bądź przejażdżki na rowerze.

Nie zapominajmy jednak o okolicznych atrakcjach turystycznych. W pobliżu Rosevia Resort znajduje się przepiękna latarnia morska. Jeśli zechcemy pojechać kawałek dalej mamy do dyspozycji promenadę Światowida, gwiazdę północy czy malowniczy rezerwat przyrody bądź Lisi Jar. Każde z tych miejsc jest godne uwagi.