Dell to firma z wieloletnim doświadczeniem w branży informatycznej. Marka zdobyła zaufanie dzięki wysokiej jakości wypuszczanych produktów oraz szybkiemu dostrzeganiu potrzeb użytkowników. Seria Dell XPS to produkty klasy premium, które z definicji mają zaspokoić nawet najbardziej wybredne gusta. Sprawdźmy, jak prezentują się poszczególne modele laptopów z nowej kolekcji Dell.
Czym zaskakuje seria Dell XPS?
XPS to seria ulrabooków, czyli laptopów, które są lekkie, energooszczędne i o wysokiej rozdzielczości ekranu w standardzie 4K. Ultrabooki uchodzą aktualnie za najbardziej zaawansowane technologicznie rodzaje laptopów. Komputery Dell XPS posiadają charakterystyczny, luksusowy design, między innymi ze względu na aluminiową obudowę, która sprawia, że lekkie urządzenia mogą pochwalić się wybitną wytrzymałością. W procesie produkcji wykorzystano także włókno szklane i węglowe, z którego wykonano między innymi podpórki na nadgarstki. Seria XPS to produkt premium, zarezerwowany do pracy w biznesie. Każdy komputer przenośny Dell XPS to wysoka jakość dźwięku i obrazu. Laptop świetnie sprawdzi się w przypadku osób wykorzystujących rendering 3D, czyli grafików komputerowych, projektantów, inżynierów czy po prostu osoby potrzebujące do pracy sprzętu o wysokiej wydajności. Seria Dell XPS zaspokoi także potrzeby osób zorientowanych na urządzenia konwertowalne – taki laptop bez problemu można natychmiastowo zmienić z laptopa w tablet i odwrotnie. Jest to zasługa innowacyjnego połączenia magnetycznego.
W zamyśle seria Dell XPS ma być na tyle elastyczna by sprawdzić się u osób pracujących zdalnie w każdych warunkach. Laptopy z tej serii bez problemu wytrzymują nawet 19 godzin bez potrzeby ładowania. Ergonomia wykonania ultrabooków Del XPS przejawia się między innymi rezygnacją z ramki, powiększeniu klawiatury i touchpada. Dzięki wyeliminowaniu ramki laptopy 15 calowe zyskały rozmiar laptopów 14 calowych, co dodatkowo zmniejszyło gabaryty sprzętu. Ekran pokryty jest dodatkową powłoką antyrefleksyjną, która hamuje odbijanie się światła.
Dell XPS 12
Dell XPS 12 to najmniejszy model z seri XPS. Charakteryzuje się 12,5 calowym ekranem dotykowym o rozdzielczości 2840 x 2160 pikseli. Urządzenie może pochwalić się wyjątkową wydajnością dzięki procesorowi Intel m5-6Y54 i karcie graficznej Intel HD Graphics 515. Jako tablet, Dell XPS 12 nastawiony jest na wykonywanie zdjęć wysokiej jakości, posiada aparat cyfrowy o rozdzielczości 8 megapikseli oraz przedni aparat o rozdzielczości 5 megapikseli. System wykorzystywany w tym laptopie, jak i w dwóch pozostałych to WIndows 10.
Dell XPS 13
To, co widać na pierwszy rzut oka to oczywiście wielkość laptopa, jednak Dell SPX 13 różni się od Dell XPS 12 nie tylko wymiarami. Jest od niego także lepiej wyposażony. Dell XPS 13 posiada ekran dotykowy o przekątnej 13,3 cala i rozdzielczości 1920 x 1080 lub 3200 x 1800 pikseli,procesor Intel Core i3, Core i5 lub Core i7 i kartę graficzną Intel HD Graphics 520. Producent postawił na kamerę internetową HP 720hP i dysk hybrydowy w wielu wariantach, do wyboru dla kupującego (SSHD 500 GB + 32 GB, SSHD 1 TB + 32 GB, SSD 256 GB, SSD 512 GB, SSD 1 TB)
Dell XPS 15
Dell XPS 15 posiada ekran dotykowy o przekątnej 13,3 cala i rozdzielczości 1920 x 1080 lub 3200 x 1800 pikseli. Model ten podobnie jak XPS 12 dostępny będzie z ekranem o rozdzielczości 4K, ale do nabycia będzie także wersja z ekranem o rozdzielczości Full HD. W zależności od preferencji w sprzedaży dostępny jest produkt z procesorem Intel Core i3, Core i5 lub Core i7. Do wyboru mamy także pojemność pamięć operacyjną 4, 8 lub 16 GB pamięci RAM typu DDR3L-1866. Osoby zorientowane na zasoby graficzne komputera powinny ucieszyć się z karty graficznej Intel HD Graphics 520. Dell XPS 15 prezentuje taki sam wybór magazynu opcji, jak jego mniejszy przedstawiciel Dell XPS.
Jak widać, wszystkie rodzaje laptopów z serii Dell XPS stanowią produkty co do których ciężko mieć jakiekolwiek zastrzeżenia. Wybór konkretnego modelu zależy przede wszystkim od własnych preferencji użytkownika a także od przeznaczenia laptopa oraz możliwości finansowych kupującego.
