Egzamin na prawo jazdy to jeden z etapów wkraczania w dorosłość. Wielu nastolatków czeka z niecierpliwością, aż osiągnie wiek 18-stu lat, aby móc przystąpić do kursu. Posiadanie takiego dokumentu okazuje się być nie tylko celem samym w sobie, ale może się stać również przepustką do zdobycia wymarzonej pracy. Gdzie więc najlepiej przystąpić do egzaminu, aby nabrać odpowiednich umiejętności oraz pewności siebie?

Od kilku lat nie ma rejonizacji w związku z wyborem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Otwiera to wiele możliwości dla osób, które zaczynają swoją przygodę z samochodem czy też motocyklem. Mieszkając w mniejszym mieście, ale mając na względzie możliwość pracy np. w stolicy, warto się zastanowić, czy nie wybrać egzaminu właśnie tam z uwagi na sposobność zapoznania się z infrastrukturą największej polskiej aglomeracji.

Dobry nauczyciel gwarancją odniesienia sukcesu

Tylko kursy prowadzone przez dobrych nauczycieli prowadzą do osiągania oczekiwanych przez nas wyników. Nie inaczej jest w tym przypadku – wybierając najlepszy Ośrodek Szkolenia Kierowców niemal gwarancją jest zdanie prawa jazdy w każdym mieście, które sobie wybierzemy. Tylko instruktorzy o największych kompetencjach pomogą odpowiednio przygotować się do końcowego egzaminu i zdać go bezstresowo. Dokonując wyboru OSK warto mieć na względzie opinie o szkole jazdy (wiarygodnym ich źródłem jest Google+) oraz rozważyć kilka poniższych kwestii:

  • czy kursy przeprowadzane są w miłej atmosferze? Jest to bardzo ważne przy zachowaniu odpowiedniego skupienia oraz koncentracji.
  • na jakim poziomie przekazywana jest wiedza? Nie bójmy się zadawania pytań, prowadzenie pojazdów po drogach publicznych wiąże się z ogromną odpowiedzialnością.
  • możliwość uczestniczenia w dużej liczbie sytuacji drogowych, żeby jak najlepiej się z nimi oswoić
  • liczba godzin kursu na trasach WORD powinna być wystarczająco duża, aby móc swobodnie i pewnie podejść do praktycznego egzaminu na prawo jazdy. W Warszawie taką gwarancję daje na przykład szkoła nauki jazdy przy Radarowej, czyli przy samym ośrodku WORD.

Wybrać dużą aglomerację, czy mniejsze miasto?

Jeśli szkoła jazdy została już wybrana, należy się zastanowić, które miasto będzie najodpowiedniejsze do finałowego egzaminu. Gdzie zdawać egzamin na prawo jazdy? To zależy od własnych preferencji oraz odporności na stres. Mniejsza aglomeracja z pewnością okaże się łatwiejsza, z uwagi na ograniczony ruch oraz małą ilość skomplikowanych skrzyżowań. W tym przypadku może jednak minąć trochę czasu zanim odważymy się na wjazd do dużego miasta. Dlatego jest to dobry wybór, jeśli wypady do większych miast będą (na początku przygody za kółkiem) raczej sporadyczne. Decydując się na egzamin w stolicy, czy innym z największych miast Polski, zyskamy więcej pewności siebie i niestraszne nam będą nawet wyjazdy zagraniczne.

Egzamin teoretyczny, jak i praktyczny są równie ważne. Jednak o ile miejsce, w którym odbywa się test teoretyczny nie ma dużego znaczenia, o tyle wybór miasta, w którym będziemy zdawać egzamin praktyczny powinien zostać dobrze przemyślany.