Zanim podejmiemy decyzję o tym, że będziemy nauczycielami warto zorientować się na jaki poziom zarobków w tym zawodzie możemy liczyć. W zależności od dziedziny nauki oraz regionu, w jakim pracować zamierzamy zarobki mogą być różne. Dla początkujących nauczycieli może być to najniższa pensja minimalna, zaś wraz z rozwojem zawodowym sięgać może wynagrodzenie nauczyciela trzech, czterech tysięcy złotych netto. W zależności od kompetencji, zaangażowania zarobki mogą być jeszcze wyższe. W mniejszych miejscowościach zarobki nauczycieli są o kilkanaście procent niższe niż w Warszawie. Poza niższymi zarobkami problemem dla wielu nauczycieli z prowincji jest ograniczona ilość miejsc pracy powodująca bezrobocie wśród tej grupy zawodowej.

Pewnym rozwiązaniem jest edukacja online, dzięki której można pracować wszędzie, w dodatku sięgając po rynek uczniów warszawskich, z całego kraju, a nawet świata nie mieszkając w stolicy.

Zarobki nauczycieli w Warszawie

Wiele osób do Warszawy wyjeżdża za pracą, chociaż rzadko jest to zawód nauczyciela. Praca dla nauczycieli w Warszawie znajdzie się zarówno w szkole jak i w środkach szkolno wychowawczych, prywatnych organizacjach oferujących zajęcia dodatkowe różnego typu. Duża ilość odbiorców tworzy sporą podaż na rynku i wiele miejsc pracy dla nauczycieli. Warszawa jako stolica kraju i metropolia oferuje nie najgorsze zarobki w stosunku do pozostałych miast, gdzie wynagrodzenia nauczycieli są bardzo niskie. Dodatkowym atutem zatrudnienia w Warszawie jest możliwość rozwoju, dostępu do awansu zawodowego. Podejmując pracę nauczyciela w szkole warszawskiej trzeba liczyć się z koniecznością nauki nie tylko uczniów, ale także siebie. Różne placówki edukacyjne w Warszawie oferują różne wynagrodzenia nauczycieli. Prywatne szkoły i uczelnie są bardzo atrakcyjne dla nauczycieli. Szkoły publiczne obwarowane są licznymi przepisami, które ograniczają zarobki uśredniając je na tle całego kraju, czyniąc pracę nauczyciela słabo opłacalną jak na realia Warszawy.

Każdy marzy o wysokich zarobkach przy niewielkim wysiłku. Więcej o zarobkach przeczytasz  w tym artykule. Zminimalizować trud pracy można wybierając zawód, jaki nam sprawia nam przyjemność, wówczas można pracować więcej i jednocześnie zarabiać więcej nie odczuwając zmęczenia. Nauczanie innych daje sporą satysfakcję, niemniej nie jest to zajęcie dla każdego. By być dobrym nauczycielem trzeba mieć dar i talent pozwalający odczytywać potrzeby uczniów i trafiać do nich idealnie odpowiednimi metodami pracy. To niezwykła umiejętność, która winna być dobrze wynagradzana. Pracując w grupie uczniów rzadko możliwa jest praca indywidualna, co nie znaczy że nauczanie grupy uczniów jest prostsze. Pod kątem zarobków nauczanie grupowe wypada gorzej, to korepetycje indywidualne są lepiej płatne. Początkowi nauczyciele, studenci sięgają często po korepetycje jako formę wprowadzenia i zdobycia doświadczenia. Na początek nie można liczyć na wysokie zarobki z racji braku kwalifikacji i doświadczenia. Bez względu na to czy nauczyciel udziela korepetycji, czy prowadzi kurs językowy, czy uczy w szkole na początku zarabia najmniej. Wraz z upływem lat stażu i rozwoju zawodowego może liczyć na podwyżki i większe możliwości podejmowania zatrudnienia.

Zarobki nauczycieli w Polsce

Zawód nauczyciela nie jest w Polsce odpowiednio doceniany. Rodzi to niechęć do bycia nauczycielem, który nie tylko niewiele zarabia, ale również nie jest darzony stosownym szacunkiem. W najlepszej sytuacji są nauczyciele językowi, którzy zarabiają stosunkowo więcej niżeli nauczyciele polskiego, matematyki, czy fizyki. Dodatkowo nauczyciele języków obcych mają o wiele więcej możliwości łączenia wielu etatów i pracy w różnym charakterze. Poza byciem nauczycielem można być również tłumaczem, korepetytorem, szkoleniowcem itd. Zainteresowanie nauką języków obcych potęguje popyt na korepetycje językowe. Tym samym podejmując różnorodne zajęcia można zarobić o wiele więcej niż tylko pracując na etacie szkolnym w dodatku w szkole państwowej.

Możliwość pracy na część etatu pozwala uczyć w wielu placówkach w ciągu dnia, w weekendy. Lektorów potrzebują wszystkie typy szkół od przedszkola, przez szkoły podstawowe i gimnazjalne, aż po uczelnie wyższe. O wiele więcej zarobić można jako nauczyciel językowy w większym mieście niżeli w małych miejscowościach. Pracując na wsi i w małym miasteczku najczęściej musimy dojechać do pracy, co za tym idzie koszty uzyskania przychodu są wyższe. Zarazem coraz częściej możemy dyktować warunki pracy, gdyż automatycznie poza wielkim miastem jest mniejsza konkurencja lektorów i nie rzadko brakuje nauczycieli języka na danym obszarze. W Warszawie nauczyciele na tle swoich kolegów po fachu z pozostałej części kraju zarabiają całkiem dobrze i na poziomie europejskim. Doskwiera im za to duża konkurencja. Radząc sobie na rynku pracy warto sięgnąć po nauczanie online. Rynek edukacji zdalnej daje szereg możliwości zarobkowych, począwszy od konsultacji online, prowadzenia bloga językowego, bycia nauczycielem języka obcego w e-kursie, platformach edukacyjnych aż po udzielanie korepetycji przez Skype. Te ostatnie są okazja do podniesienia swoich zarobków miesięcznych w sposób znaczny bez wychodzenia z domu i dodatkowych inwestycji.

Jeśli praca dla nauczyciela matematyki w Warszawie jest dla Ciebie interesującą ofertą to zapraszamy na stronę Preply po więcej informacji.

Mieszkając w Warszawie wcale nie musimy pracować w Warszawie, ani nawet okolicy, wystarczy podjąć pracę online. Mimo, iż brzmi to dość oryginalnie pracować zdalnie można także w roli nauczyciela. Liczne szkoły internetowe zapewniają oferty pracy dla nauczycieli jako wykładowców na webinariach, szkoleniach online i kursach. Poza stała współpracą można podjąć się samozatrudnienia. W ramach prowadzenia własnej firmy o profilu edukacyjnym możliwości podboju rynku są co najmniej dwie. Każda z nich generuje dochody, nie rzadko całkiem wysokie jak na inwestycję czasu. Po pierwsze można skorzystać z pośredników organizujących rynek odbiorców, po drugie tworząc własny rynek odbiorców poprzez prowadzenie serwisu edukacyjnego, bloga, wydawanie e-booków, poradników i mini kursów czy aplikacji mobilnych. Jeżeli jednak nie czujemy się na siłach, by podjąć wyzwanie samodzielnego przebicia się na rynku z własnym pomysłem na biznes edukacyjny warto skorzystać ze wsparcia jakie oferują tablice ogłoszeń online. Jedną z takich platform jest Preply. Pośrednictwo Preply zapewnia dostęp do zainteresowanych korepetycjami, dzięki czemu zwiększamy szansę na swój sukces biznesowy w obszarze edukacji online. Udzielając korepetycji zdalnie można łączyć nauczanie w szkole, jak i udzielanie korepetycji stacjonarnych z korepetycjami online wplatając je w grafik zajęć w ciągu dnia, bądź przeznaczając czas wolny wieczorami, rakami na dorobienie sobie z uczniami online.

Stawki godzinowe korepetycji w większości ustala rynek. Uczniowie oceniają wartość zajęć z danym nauczycielem płacąc mu żądaną stawkę lub też rezygnując ze współpracy i wybierając konkurencję niekoniecznie tańszą. Tym samym oferując wysoką jakość, kreatywne rozwiązania oraz ciekawe zajęcia, w tym przez Skype można zarobić o wiele więcej niżeli podejmując etat w szkole. Będąc Warszawiakiem nie musimy uczyć Warszawiaków, jeśli pracujemy zdalnie. Nietypowe formy edukacji sprzyjają rozwojowi zawód nauczyciela. Edukacja coraz bardziej odbiega od typowego modelu nauki w grupie z nauczycielem pod tablicą. To szansa dla młodych i kreatywnych nauczycieli. Innowacyjne metody nauki są zwykle dobrze płatne, co nauczyciele mogą wykorzystać dla siebie.

Autor: Preply.com, 2016