Nauka indywidualna staje się coraz popularniejsza, modna, ale też wygodna. Co więcej nauka indywidualna dostępna jest również online. W odróżnieniu od nauki samodzielnej, która bazuje na zdobywaniu wiedzy, również przez programy edukacyjne, filmy, aplikacje, korepetycje online opierają się na komunikacji z nauczycielem, bezpośrednim kontakcie z osobą korepetytora w czasie rzeczywistym. Umożliwia to Skype oferując połączenia audio i wideo z możliwością pisania, dołączania różnorakich multimediów. Dzięki tej opcji nie ogranicza nas już oferta lokalnych nauczycieli matematyki. Obojętne gdzie mieszkamy, możemy cieszyć się wyborem wśród nauczycieli, również tych najlepszych. Wbrew pozorom korepetycje przez Skype oferują lepszą jakość, komfort nauki niżeli stacjonarne lekcje matematyki. Doskonała jakość połączenia internetowego oraz wygoda pobierania nauki gdziekolwiek jesteśmy, o różnych porach dnia zachęca do nauki, nie tylko nadrabiania zaległości i uzupełniania braków ale tez poszerzania wiedzy o rozmaite ciekawostki itp.

Z uwagi na swoją efektywność indywidualna edukacja online polecana osobom z trudnościami w nauce, jak też tym, którzy nie maja zbyt wiele czasu na naukę. Nie zawsze nauka samodzielna przynosi pożądane efekty z różnych powodów, czasem brakuje nam motywacji i systematyczności, czasem trudno jest nam zrozumieć zagadnienia prezentowane w podręcznikach. Pomoc nauczyciela matematyki może być strzałem w dziesiątkę, niemniej korepetytor korepetytorowi nierówny. Chcąc się uczyć efektywnie z pomocą nauczyciela, należy wybrać odpowiednią osobę do nauki. Na rynku korepetytorów jest bardzo wiele ofert pochodzących zarówno do studentów i pasjonatów matematyki, jak i doświadczonych, zawodowych korepetytorów. W zależności od własnych potrzeb wsparcia możemy pokusić się o dobrego nauczyciela, który będzie dla nas autorytetem godnym zaufania. Wielu lokalnych nauczycieli cieszy się pozytywną opinią i jest polecana między znajomymi. Sprawdzone oferty są zwykle pewniejsze od ofert napotkanych na tablicy ogłoszeń. By być korepetytorem nie są potrzebne kwalifikacje i dyplomy, stąd też wiele osób oferuje swoje usługi o wątpliwej jakości. O odpowiednim wyborze korepetytora przeczytasz też w tym artykule.

Zanim wybierzemy nauczyciela warto jest uściślić kim jest dobry nauczyciel

W przypadku nauki matematyki bardzo ważne jest to, aby nauczyciel potrafił wytłumaczyć uczniowi pojęcia matematyczne, również wskazując przykłady i metody rozwiązywania zadań. Wbrew pozorom teoria z zakresu matematyki jest do nauczenia się samemu, o wiele trudniej jest ją wykorzystać, to z zastosowaniem poszczególnych wzorów, praw mamy najczęściej problemy. Tym samym techniki rozwiązywania zadań, analizowania ich treści i podejścia do równań, czy funkcji są najczęściej przedmiotem korepetycji indywidualnych. Dodać należy, iż dobry nauczyciel poradzić sobie winien zarówno z nauką w grupie, jak i nauką indywidualną. Prócz wiedzy matematycznej, istotne są też kompetencje pedagogiczne. Nie wszyscy mają taki sam dar nauczania, tłumaczenia innym zawiłych zagadnień w sposób czytelny i zrozumiały. By wybrać dobrego nauczyciela dla siebie, należy spróbować zajęć z danym nauczycielem. Nie zawsze bowiem dobry nauczyciel w obiektywnej ocenie okaże się dobry dla nas. Nasze osobiste potrzeby, trudności lub preferencje mogą przerosnąć nauczyciela. Czasem kluczowa jest dla nas forma zajęć, dyspozycyjność nauczyciela itp. cechy, zaś w mniejszym stopniu zależy nam na jego kwalifikacjach, doświadczeniu. Osobiste kryteria wyboru nauczyciela pełnią ważną rolę w wyborze, który z czasem owocuje satysfakcją i zadowoleniem ze współpracy z korepetytorem.

Szukając nauczyciela matematyki w Warszawie możemy skorzystać z tablic ogłoszeniowych, jak i prasy lokalnej. W okolicach szkół wyższych także spotkać można ogłoszenia studentów, którzy szukają sposobu na dorobienie sobie. Nie zawsze jakość zajęć ze studentami jest gorsza, bowiem bycie dobrym nauczycielem to swego rodzaju talent, dar i umiejętność, którą można doskonalić ale nie nabyć. Doskonałym źródłem ofert z zakresu edukacji matematycznej są portale internetowe, w tym platformy edukacyjne takie jak Preply. Na stronie preply.com znajdziesz setki ofert korepetytorów z całego kraju. Pośród ofert Preply możesz wybierać zarówno nauczycieli z Warszawy jak i decydując się na korepetycje przez Skype nauczycieli z różnych miejscowości. Jeśli nie ma ci kto polecić dobrego nauczyciela lub tez polecona osoba nie spełnia twoich oczekiwań warto jest skorzystać z opinii, jakie są opublikowane w profilach korepetytorów utworzonych w Preply (nauczyciel matematyki (Warszawa)). Dzięki dużej swobodzie wyboru w Preply możemy przejrzeć sporo ofert o różnych stawkach, różnym poziomie zaawansowania i metodach nauki. Pomaga w wyborze wyszukiwarka Preply, w której można zawrzeć kilka kryteriów wyboru i otrzymać filtrowane wyniki. Komfort korzystania z korepetycji online umożliwia naukę w sprzyjających warunkach i z nauczycielem, który do nas trafi, będzie mieć odpowiednie podejścia, jak również stosowną wiedzę do przekazania.

Dobry nauczyciel to osoba, z którą czujemy się swobodnie, jak i się dobrze dogadujemy, rozumiemy. Warto mieć podobne charaktery i wspólne zainteresowania, które można wykorzystać do nauki matematyki chociażby konstruując zadania matematyczne w oparciu o ich tematykę. Prócz swobody nauczyciel winien umieć nas zmotywować i zdyscyplinować. Nauczyciela nie mamy się bać, ale powinniśmy czuć do niego szacunek i winien być dla nas autorytetem.

matematyka korepetycje

Efektywność nauki w dużej mierze zależy od kreatywności nauczyciela

Wiele zadań oraz zagadnień teoretycznych można przedstawić w bardzo oryginalny sposób na przykładach. Nie wszystkim jednak nauczycielom się chce, a przede wszystkim nie wszyscy są tak pomysłowi, by  zobrazować twierdzenie Pitagorasa poprzez skojarzenia graficzne, czy tez humor.

Wybierając nauczyciela stacjonarnego winniśmy dodatkowo zwrócić uwagę na bliskość lokalizacji zajęć. Warszawa jest miastem co najmniej dużym, a przejechanie jej w godzinach szczytu jest trudne, co za tym idzie dojazd na zajęcia do sąsiedniej dzielnicy może nam skomplikować życie, a tym bardziej na drugi koniec miasta. Bliski dojazd na zajęcia to także niższe koszty korepetycji. Lokalizacja to połowa sukcesu, drugą połową jest dyspozycyjność względem naszych potrzeb. Nic bardziej irytującego być nie może, jak zajęcia z matematyki w godzinach, kiedy jesteśmy zbyt zmęczeni, aby się uczyć lub też musimy kombinować jak się na nie nie spóźnić.

Sam wybór nauczyciela nie powinien opierać się o stawkę godzinową, jednak koszty zajęć nie są bez znaczenia. Zbyt atrakcyjna cena może być podejrzana, chociaż drogie korepetycje wcale nie oznaczają, ze nauczyciel będzie dobry. Czasem za dobrego nauczyciela trzeba słono zapłacić, bowiem jest na tyle rozchwytywany, że może dyktować wyższe stawki, jednak rozwiązaniem optymalnym jest skorzystanie z równie dobrych ofert spoza Warszawy online. Wielu korepetytorów w warszawie podnosi stawki tylko dlatego, że jest to stolica. W tej samej kwocie można online znaleźć o wiele wartościowsze zajęcia zdalne u korepetytorów z innych miast lub wręcz wsi.

Poszukiwanie dobrego nauczyciela matematyki to często metoda prób i błędów, jednak warto jest szukać do skutku, gdyż efekty bywają zdumiewające, zwłaszcza iż możliwości poszukiwań jest całe mnóstwo. W Preply pierwszą lekcję mamy gratis, dzięki czemu możemy sprawdzić jakość zajęć u danego nauczyciela.