Profesjonalna firma zajmująca się odśnieżaniem dachów może usunąć złogi nie tylko z dachu, ale też kanalizacji. Jeśli komuś potrzebne usługi odśnieżania – warto szukać specjalistów dysponujących gamą profesjonalnego sprzętu potrzebnego do fachowego wykonania tego zadania.

Są to między innymi:

  • drabiny
  • uprzęże
  • specjalne buty.

Odśnieżanie w Warszawie – dlaczego lepiej nie robić tego samodzielnie?

Właściciele domów i innych budynków mogą uszkodzić dachy, starając się usunąć śnieg samodzielnie. Ze względu na sporą głębokość śniegu, a zwłaszcza w przypadku opadów śniegu zamrożonego do lodu, nierzadko zdarza się że kopie się zbyt mocno podczas usuwania – co faktycznie może tak głęboko penetrować powierzchnię dachu, że doprowadzi to do nieszczelności i uszkodzenia dachu. Ponadto, linie energetyczne na lub w pobliżu dachu domu są kolejnym potencjalnym niebezpieczeństwem podczas odśnieżania. Kolejną komplikacją jest to, że drzewa obciążone dużymi opadami śniegu mogą się zawalić i zniszczyć wszystkie rodzaje dachów – niezależnie od ich rodzaju.

Odśnieżanie dachów w Warszawie (odsniezymy24.pl) – największy problem

Uszkodzenie strukturalne jest największym problemem dla dużych obciążeń śniegu na dachach. Ten rodzaj uszkodzenia obejmuje:

  • ugięcia belki
  • wewnętrzne pęknięcia w ścianach, szczególnie w oknach i drzwiach
  • wyciek wody w ścianach lub wewnątrz budynków
  • wybroczenie wewnętrzne lub zewnętrzne.

Jedną z pierwszych oznak wycieku są – zacieki. Jeśli zauważa się wyciek wody – radzimy natychmiast skontaktować się ze specjalistą od odśnieżania pokryć dachowych. Profesjonalne odśnieżanie dachu i mała naprawa dachu kosztuje ułamek kwoty, która byłaby związana z instalacją całego nowego dachu i ewentualnymi naprawami strukturalnymi.

Nie wiesz, gdzie znaleźć takich specjalistów? Firma odsniezymy24.pl to zawsze najlepsza i najtańsza droga do zapewnienia dobrze utrzymanego dachu w zimie. Zadzwoń tam już dzisiaj i przygotuj się przed pierwszym wielkim śniegiem. Ci specjaliści pomogą Ci opracować plan odśnieżania.