Podczas normalne eksploatacji mebli tapicerowanych, na materiale mogą pojawić się drobne zabrudzenia oraz skazy wymagające czyszczenia. Zwykle bazujemy na domowych sposobach, jednak musimy pamiętać, że nie są one w stu procentach skuteczne.

Znacznie lepsze rezultaty przynosi profesjonalne pranie tapicerki meblowej realizowane przez firmy czyszczące. Najczęściej stosowaną metodą jest czyszczenie metodą ekstrakcyjną. W tym miejscu opiszemy działanie tej metody, a także powiemy o korzyściach specjalistycznego prania tapicerki w meblach tapicerowanych.

Na czym polega profesjonalne czyszczenie tapicerki metodą ekstrakcyjną?

Jest to usługa polegające na przeprowadzeniu gruntownego prania tapicerki z pomocą zaawansowanego sprzętu oraz odpowiednio dobranych detergentów Czyszczenie narożników i kanap jest realizowane w domu klienta, co sprawia, że nie zachodzi potrzeba kosztownego transportowania mebli. Czyszczenie tapicerki metodą ekstrakcyjną gwarantuje wysoką skutecznością i pozwala pozbyć się nawet najbardziej uporczywych zabrudzeń. Jednocześnie, można uzyskać długotrwałą ochronę mebli, co ułatwi zachowanie ich w nienagannej czystości.

Usługa ta z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, dzięki czemu, kolejni klienci decydują się powierzyć swoje meble profesjonalnym firmom czyszczącym. Niewątpliwym plusem jest również większa dostępność, dzięki czemu, w każdym większym mieście można spotkać firmę o podobnym zakresie usług. Wielu mieszkańców Warszawy i okolic czuje satysfakcję z uzyskanych rezultatów, co sprawia, że w przyszłości chętniej korzystają z usług firm czyszczących.

Czy możemy samodzielnie wykonać pranie foteli tapicerowanych?

Jak najbardziej, w codziennej pielęgnacji możemy oczywiście stosować domowe metody usuwania plam z tapicerki. Należy jednak bardzo ostrożnie używać środków chemicznych. Jeśli nie mamy pewności, czy są one bezpieczne dla wybranego rodzaju tkaniny, lepiej jest zastosować zwykłe, szare mydło. Musimy pamiętać, że nawet najbardziej sumienne domowe metody nie zapewnią nam tak dobrych rezultatów, co profesjonalna usługa. W związku z tym, warto skorzystać z pomocy specjalistów i zamówić pranie foteli w Warszawie. Podczas wizyty można dodatkowo dopytać o najlepsze metody pielęgnacji

Z czasem, tapicerka meblowa traci swój doskonały wygląd. Pojawiają się nieestetyczne zabrudzenia oraz skazy. Powszechnym problemem jest również blaknięcie i płowienie materiału, co widać szczególnie w przypadku mebli o intensywnych kolorach. Czyszczenie foteli i narożników jest realizowane przy pomocy nowoczesnych środków, dzięki czemu, można zapobiec podobnym problemom i uzyskać nieskazitelny wygląd mebli tapicerowanych przez wiele lat.

pranie foteli Warszawa

Nie jest to jednak jedyny argument przemawiający na korzyść usługi realizowanej przez specjalistów. Musimy pamiętać, że nieprana tapicerka może stać się domem dla niebezpiecznych drobnoustrojów, takich jak roztocza oraz bakterie. Stanowią one poważne zagrożenie dla zdrowia i samopoczucia domowników. Specjalistyczne detergenty bez trudu rozwiążą problem i zapobiegną ponownemu rozwojowi drobnoustrojów. Równie istotne jest pranie wykładzin, co także wpływa na lepszy poziom higieny w całym domu. Na szczęście w mieście Warszawa działa wiele wyspecjalizowanych firm.

Jak często należy przeprowadzić pranie foteli i kanap?

W warunkach domowych, optymalne efekty zagwarantuje pranie foteli i kanap raz do roku. Zaletą są długotrwałe efekty, które utrzymują się przez wiele miesięcy, zmniejszając podatność materiału na zabrudzenia, a także chroniąc przed promieniowaniem UV. Najlepszą porą roku na czyszczenie wykładzin i tapicerki jest oczywiście okres wiosenno-letni. Możemy wtedy otworzyć okna, co przyspieszy proces schnięcia materiału. W trakcie wizyty fachowca warto wypytać o bezpieczne metody samodzielnej pielęgnacji mebli. Dzięki temu, będziesz w stanie wydłużyć efekty usługi i na bieżąco dbać o nienagannie czyste i pachnące meble

W jaki sposób przebiega czyszczenie mebli tapicerowanych?

Przejdźmy do omówienia specyfiki prania ekstrakcyjnego. Sama usługa nie zajmuje wiele czasu, a jej przebieg możemy podzielić na następujące etapy:

 1. Identyfikacja materiału – specjalista sprawdzi, z jakiego materiału wykonana jest tapicerka meblowa i dobierze odpowiednie metody i środki czystości.
 2. Odkurzanie tapicerki – niezwykle istotne jest precyzyjne odkurzenie materiału, które pozwoli pozbyć się kurzu, włosów, sierści zwierząt domowych oraz okruszków.
 3. Natrysk preparatem prespray – na odkurzony materiał rozprowadzany jest specjalny preparat prespray odpowiedzialny za rozmiękczanie oraz rozpuszczanie zabrudzeń.
 4. Szorowanie materiału – z pomocą mechanicznego szorowania można wprowadzić preparat do głębszych warstw materiału, co zwiększy jego skuteczność.
 5. Odciąganie brudu – z pomocą nowoczesnego odkurzacza piorącego lub ekstraktora odciąga się brud wraz z wilgocią, co skraca czas schnięcia.
 6. Odplamianie – jeśli na tapicerce pozostały widoczne zabrudzenia, fachowiec wykorzysta specjalne odplamiacze to stosowania miejscowego.

To wszystko, teraz pozostaje jedynie poczekać na dokładne wyschnięcie materiału, co zazwyczaj zajmuje do kilku godzin. W podobny sposób wygląda profesjonalne czyszczenie wykładzin.

Urządzenia i detergenty

Wykwalifikowane firmy czyszczące mogą pochwalić się zaawansowanym sprzętem. Do czyszczenia tapicerki i wykładzin wykorzystuje się odkurzacze piorące, ekstraktory ciśnieniowe, a także nowoczesne szorowarki dyskowe z różnymi zakończeniami. Wśród detergentów warto wymienić specjalne środki prespray, szampony, proszki do tapicerki, kapsułki oraz odplamiacze do stosowania miejscowego. Firma dobiera metodę od kątem konkretnego rodzaju tapicerki. Dzięki temu, ekstrakcyjne pranie tapicerki jest w stu procentach bezpieczne i maksymalnie efektywne

Jakie korzyści oferuje fachowe czyszczenie tapicerki?

Popularność tej usługi systematycznie rośnie, dzięki czemu, coraz większa liczba użytkowników decyduje się powierzyć swoje meble tapicerowane specjalistom. Wszystko za sprawą licznych korzyści oferowanych nam przez profesjonalne czyszczenie tapicerki meblowej. Oto najważniejsze z nich:

 • Nieskazitelna czystość tapicerki meblowej oraz mniejsza podatność materiału na zabrudzenia,
 • Przykrą woń tapicerki zastępuje przyjemny zapach świeżości, który utrzymuje się tygodniami,
 • Czyszczenie kanap i narożników chroni przed blaknięciem oraz płowieniem materiału,
 • Meble prezentują się idealnie, tak jak zaraz po zakupie,
 • Fachowe pranie tapicerki jest w stu procentach bezpieczne dla mebli,
 • Wyeliminowanie szkodliwych drobnoustrojów poprawia ogólną higienę wnętrza,
 • Czyste i pachnące meble zapewnią wyższy komfort oraz lepsze samopoczucie domowników.

Na korzyść profesjonalnego prania mebli tapicerowanych przemawiają zatem kwestie czysto estetyczne, ale również prozdrowotne. Ponadto, większa trwałość mebli oznacza mniejsze wydatki w przyszłości. Nie dziwi zatem fakt, że coraz większa liczba mieszkańców decyduje się skorzystać z usług renomowanych firm czyszczących oferujących ekstrakcyjne pranie wykładzin i tapicerki meblowej.