Tkaniny, które są tworzone z myślą o dzieciach, spełniają standardy najwyższej jakości i bezpieczeństwa. Mają być miłe i bezpieczne dla naszej pociechy, a do tego cieszyć oko zarówno dziecka, jak i jego rodziców. Wybierając konkretną tkaninę, rodzice zwracają uwagę na jakość druku, wzoru czy naszywek, znajdujących się na wybranym przez nich materiale. W tym przypadku istotne jest również ograniczenie liczby alergenów, z którymi ma styczność nasza pociecha. Zapewne sprawdzą się więc materiały, które nie uczulają i są neutralne w percepcji.

Jaki materiał sprawdzi się idealnie dla dziecka?

Jako materiał na ubranka czy na pościel dla dziecka rodzice najczęściej wybierają bawełnę. Za jej atrakcyjnością przemawia przede wszystkim to, iż jest to naturalny, miły w dotyku, rozciągliwy, a do tego przewiewny materiał. Dzięki temu dziecko może czuć się komfortowo w każdej sytuacji – jego ruchy będą całkowicie nieskrępowane, a problem nadmiernej potliwości nie wystąpi. Dodatkowym atutem bawełny jest jej atrakcyjna cena. Ubranka, pościele czy różnego rodzaju materiałowe akcesoria wykonane z bawełny są więc synonimem wysokiej jakości.

Czym jest drukowana bawełna?

Zarówno polska bawełna drukowana, jak i bawełna drukowana premium posiada wszystkie właściwe cechy bawełny. Dodatkowo, dzięki zastosowaniu na tkaninach druku cyfrowego możemy wybrać dowolny wzór, który będzie rozwijał wyobraźnię naszego dziecka, a do tego idealnie komponował się z wystrojem pokoju.

Jakie są właściwości bawełniany drukowanej?

Warto pamiętać o tym, że w odróżnieniu od wielu innych materiałów, na których pojawiają się druki, bawełniana drukowana nie traci swoich pierwotnych wartości. Po zastosowaniu druku cyfrowego na tkaninie nadal zachowuje ona miękkość i odporność na działanie temperatury. Atutem bawełny drukowanej dziecięcej jest także jej trwałość. Z pewnością nie raz mieliśmy okazję nabyć odzież z nadrukiem, który po kilku praniach zmienił swoją barwę lub kształt. W przypadku bawełny drukowanej takie ryzyko nie występuje, gdyż produkt zachowuje swoje właściwości na wiele lat (nawet przy intensywnym praniu).

Bawełna drukowana – zastosowanie

Bawełna drukowana dziecięca jest powszechnie wykorzystywana w szeroko pojętym przemyśle tekstylnym. Wszelkiego rodzaju ubranka czy akcesoria dziecięce, takie jak pościele, kocyki czy rożki wytwarzane są bowiem z bawełny drukowanej. Materiał ten znajduje zastosowanie również w przypadku tekstyliów domowych do dziecięcego pokoju (np. poszewki na poduszki, zasłony). Polska bawełna drukowana i bawełna drukowana premium przoduje przed innymi materiałami ze względu na nieograniczoną bazę wzorów, które mogą znaleźć się na ubrankach i akcesoriach dla najmłodszych. Bardzo często możliwe jest zarówno wybranie gotowego wzoru w dowolnej wersji kolorystycznej, jak i zaprojektowanie własnego szablonu.

Decydując się na wybór odpowiedniego materiału na ubranka i akcesoria swojego dziecka, warto zwrócić uwagę na jego jakość produktu, kraj pochodzenia oraz design. Bawełna drukowana dziecięca pochodząca z Polski musi przejść szereg badań i atestów, zanim zostanie dopuszczona do sprzedaży. Tego samo nie można na ogół powiedzieć, jeżeli chodzi o artykuły z zagranicy (głównie ze wschodu), ponieważ obowiązują tam zupełnie inne restrykcje prawne, dające producentom dużo większą dowolność w zakresie składu i jakości produktów. Druk cyfrowy na tkaninach, takich jak bawełna jest ponadto bardzo atrakcyjny dla dziecka.